W trakcie ostatnich dni mieliśmy czas pożegnań. Pora jednak na nieco przyjemniejszą część ESL One Cologne 2020: Online – dziś bowiem poznamy pierwszych europejskich ćwierćfinalistów zawodów, wśród których na pewno znajdą się Polacy. Pytanie tylko ilu?

Już o godzinie 15:00 na serwerze zameldują się bowiem Sprout oraz OG, w których składach znajdziemy w sumie trzech naszych rodaków. Pod banderą niemieckiej organizacji występują Paweł "dycha" Dycha i Michał "snatchie" Rudzki, którzy niedawno przyczynili się do niespodziewanego zwycięstwa nad liderami rankingu HLTV z BIG. Z kolei Mateusz "mantuu" Wilczewski i jego koledzy ze wspieranego przez RedBull zespołu swoją przygodę z internetowym turniejem zaczęli od wymęczonego triumfu nad Ninjas in Pyjamas. Niemniej te wyniki nie będą mieć w sobotę znaczenia – liczyć się będzie to, co wydarzy się dziś, bo to właśnie to przesądzi o tym, który skład dostanie się do play-offów już teraz, a który będzie musiał szukać swojej szansy w dolnej drabince.Niemniej ciekawie powinno być kilka godzin później, bo właśnie wtedy do gry przystąpi odnowione Astralis. Pierwszy test zespołu, którego członkiem jest obecnie m.in. Lucas "Bubzkji" Andersen, wypadł udanie, gdyż Duńczycy rozprawili się z Fnatic i to już w dwóch mapach! Jednakże tym razem na ich drodze stanie przeciwnik o wiele bardziej wymagający, bo właśnie tak trzeba mówić o Teamie Vitality. Francuska piątka, która jako pierwsza zagwarantowała sobie miejsce na brazylijskim Majorze CS:GO, zainaugurowała grupowe zmagania triumfując nad Teamem Heretics, ale to była dopiero przystawka przed starciem z niedawnymi liderami rankingu HLTV. Starciem ważnym, bo ono również zapewni zwycięzcy przepustkę do ćwierćfinału.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

22 sierpnia

2. runda drabinki wygranych grupy A

15:00 Sprout vs OG BO3

2. runda drabinki wygranych grupy B

18:30 Team Vitality vs Astralis BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online zapraszamy do naszej relacji.