Po dwóch dniach obserwowania walki o utrzymanie w końcu poznaliśmy pierwszych uczestników play-offów ESL One Cologne 2020: Online. Udziału w drugiej fazie imprezy pewnych jest już dwóch Polaków – Paweł "dycha" Dycha oraz Michał "snatchie" Rudzki. Wieczorem do reprezentantów Sprout dołączyło także Astralis, które w drugim meczu w bieżącym składzie pokonało Team Vitality.

Sprout prezentowało się lepiej od OG w starciu na Trainie. Drużyna dwóch Polaków po pierwszej połówce prowadziła aż pięcioma oczkami. Mimo prób wyrównania Mateusz "mantuu" Wilczewski i spółka nie zdołali postawić się rywalom i przegrali 9:16. Na Inferno z kolei podopiecznym Caspera "ruggaha" Due przypadły wygrane na początku meczu i przed zamianą stron. Mimo jednego punktu straty OG okazało się lepsze w drugiej części meczu i zatriumfowało 16:13. Niemiecko-polska drużyna nie miała jednak sobie równych na Nuke'u, gdzie po oddaniu dwóch pierwszych rund raz za razem gromiła rywali i zwyciężyła 16:3.

POPRZEDNI MECZ:
Sprout lepsze od OG, dycha i snatchie w ćwierćfinale ESL One Cologne 2020!

W potyczce Teamu Vitality z Astralis połowa rozpoczynająca mecz na Nuke'u była bardzo wyrównana. Pistoletówka wpadła na konto Francuzów, lecz po chwili Duńczycy wygrali force'a. Do samej zamiany stron obie formacje co chwilę zadawały sobie ciosy, które zaraz były parowane przez rywali. Doprowadziło to do tego, że Patrick "es3tag" Hansen i spółka kończąc grę po stronie terrorystów, prowadzili zaledwie punktem. W drugiej części batalii Astralis było jednak bezkonkurencyjne. Niedawno przebudowana drużyna zdominowała ekipę Richarda "shoxa" Papillona, triumfując 16:8.

Skandynawowie spisali się znakomicie również na Duście2. Od samego początku stabilnie budowali swoją przewagę, mimo że Vitality, gdy tylko mogło, mieszało im szyki. Powoli idąc naprzód Nicolai "device" Reedtz i jego koledzy zdołali jednak wyjść na pięciopunktowe prowadzenie. Po stronie terrorystów ponownie wygrali pistoletówkę, a później, korzystając ze sprzyjającej im ekonomii, ruszyli ku zwycięstwu. Francuzi mimo dwóch zdobytych rund nie zatrzymali Duńczyków, którzy w końcu wygrali 16:7.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych meczów:

22 sierpnia

2. runda drabinki wygranych grupy A

15:00 Sprout 2:1 OG Train 16:9
Inferno 13:16
Nuke 16:3

2. runda drabinki wygranych grupy B

18:30 Team Vitality 0:2 Astralis Nuke 8:16
Dust2 7:16

Już jutro poznamy kolejnych dwóch uczestników play-offów ESL One Cologne. W meczu o 15:00 Natus Vincere zmierzy się z Complexity, a o 18:30 Heroic podejmie G2 Esports. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji.