fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

Wisła vs AVEZ – polskie derby na początku nowego tygodnia!

Nowy tydzień rozpoczynamy z przytupem, bo od polskich derbów. Te odbędą się w ramach 1/8 finału trzeciej odsłony Nine to Five, podczas której naprzeciwko siebie staną AVEZ Esport i Wisła All in! Games Kraków. Niestety oznacza to, że dla jednej rodzimej ekipy przygoda z internetową imprezą dobiegnie dziś końca.

AVEZ Esport vs Wisła All in!
12:00 (BO3)

O wiele dłuższą drogę do play-offów musiała przejść Biała Gwiazda, która zmagania zaczęła jeszcze w fazie grupowej. W niej zresztą pierwotnie nie wywalczyła awansu do kolejnego etapu i dopiero rezygnacja Winstrike Teamu oraz zwycięstwo w drabince ostatniej szansy pozwoliło Grzegorzowi „SZPEROWI” Dziamałkowi i spółce cieszyć się z promocji. Było się zresztą z czego cieszyć, bo w fazie drugiej Polacy wyglądali już o wiele lepiej i wygrali wszystkie trzy mecze. Co więcej, podczas starć z tymi formacjami nie stracili oni ani jednej mapy.

AVEZ z kolei od razu znalazło się w fazie rozgrywanej w systemie szwajcarskim, ale musiało się mocno napocić, by także dostać się do play-offów. Sytuację Ośmiornic mocno skomplikował bowiem fakt, że już na starcie poniosły one dwie porażki, wyczerpując tym samym limit błędów. Na swoje szczęście podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity w końcu wskoczyli jednak na właściwe tory i m.in. dzięki triumfom nad Nordavind DNB i CR4ZY również dołączyli do grona szczęśliwców, chociaż w stylu wyraźnie słabszym niż Wisła.

Co ciekawe, obie polskie ekipy miały już okazję rywalizować ze sobą w pierwszej rundzie fazy pucharowej Nine to Five. Miało to miejsce w połowie lipca podczas inauguracyjnej odsłony internetowych rozgrywek – wówczas górą byli Paweł „byali” Bieliński wraz z kolegami, którzy po dwóch zaciętych i jednej jednostronnej mapie wygrali w stosunku 2:1. Niemniej niewiele im to wówczas dało, bo już w ćwierćfinale i oni zostali wyeliminowani przez Hard Legion Esports. Ale to już przeszłość – teraz Polacy mogą jeszcze raz spróbować zawojować NtF.

Mecz pomiędzy AVEZ Esport a Wisłą All in! Games Kraków rozpocznie się o godzinie 12:00 i rozegrany zostanie w systemie BO3. Polskojęzyczna transmisja z tego pojedynku prowadzona będzie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Selfmade: Dostać się na Worlds, a dotrzeć na nich gdzieś dalej, to co innego

Po raz pierwszy na Worlds zobaczymy aż czterech Polaków. Dziś miejsce na mistrzostwach świata w League of Legends zapewnił sobie Oskar "Selfmade" Bode...