fot. AGO ROGUE

Wygrane polskich drużyn, obrońcy tytułu w opałach. Kolejny dzień z EU Masters za nami

Podczas środowych zmagań w ramach European Masters 2020 Summer oglądaliśmy tylko dwa mecze z udziałem naszych rodaków, ale mała liczba ekscytujących starć (z perspektywy polskiego kibica) to jedyna zła wiadomość. W obu pojedynkach, w których udział wzięły ekipy z Alior Bank Ultraligi odniosły one zwycięstwo, dzięki czemu przybliżyły się do awansu do play-offów rozgrywek. Jednak dziś warto skoncentrować się nie tylko na graczach znad Wisły, bo byliśmy świadkami niespodzianek w pozostałych konfrontacjach.

Pierwszą z nich była porażka mousesports z GamersOrigin w drugim dzisiejszym meczu. Po dwóch dotychczasowych spotkaniach z udziałem Myszy w grupie D wydawało się, że to one będą murowanym faworytem do wyjścia z tego koszyka, ale GO pokonało mistrzów Prime League w niezwykle przekonującym stylu. To w połączeniu z wcześniejszą porażką Intrepid Fox daje nam zaciętą sytuację między trzema zespołami… i Lisów walczących o cud. Albo przynajmniej o honor.

Jako drugie do walki stanęły formacje z grupy B, gdzie znajduje się również AGO ROGUE. Wicemistrzowie czwartego sezonu Ultraligi nie popełnili błędu z poprzedniego starcia i mimo problemów przy Nexusie tym razem byli w stanie zadać decydujący cios, zgarniając pierwsze zwycięstwo i pogrążając SuppUp eSports na czwartej pozycji. W meczu liderów natomiast lepsze okazało się Movistar Riders i to ekipa z Hiszpanii zajmuje samodzielnie pierwsze miejsce. To oznacza, że stawką jutrzejszego pojedynku pomiędzy AGO ROGUE i GamerLegion będzie druga lokata po pierwszym tygodniu.

Więcej o dzisiejszym meczu AGO ROGUE:
AGO ROGUE z pierwszym zwycięstwem na EU Masters. Mistrzowie Bałkanów bez większych szans

Na koniec dnia oglądaliśmy rywalizację w grupie A. Tu doszło do jeszcze większej niespodzianki niż wcześniejsza porażka mousesports – w meczu LDLC OL z FC Schalke 04 Evolution to akademia drużyny z LEC była górą, co oznacza, że obrońcy tytułu wciąż nie odnieśli ani jednego zwycięstwa w tej fazie turnieju. Jutro ich rywalem będzie K1CK Neosurf, które dzięki wygranej z Samung Morning Stars samodzielnie przoduje w zestawieniu oznaczonym pierwszą literą alfabetu. Jeśli mistrzom Ultraligi uda się zrewanżować za porażkę w finale wiosennej odsłony EU Masters, to będą oni o krok od awansu do kolejnej rundy… a LDLC OL jeszcze bliżej eliminacji.

Więcej o wygranej K1CK:
Środa z EU Masters kończy się zwycięstwem K1CK nad SMS

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów European Masters:

26 sierpnia
18:00 HMA Fnatic Rising 1:0 Intrepid Fox BO1
19:00 GamersOrigin 1:0 mousesports BO1
20:00 Movistar Riders 1:0 GamerLegion BO1
21:00 AGO ROGUE 1:0 SuppUp eSports BO1
22:00 FC Schalke 04 Evolution 1:0 LDLC OL BO1
23:00 K1CK Neosurf 1:0 Samsung Morning Stars BO1

Klasyfikacja po dzisiejszych meczach:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. K1CK Neosurf 2 2 0 1. Movistar Riders 2 2 0
2. Samsung Morning Stars 2 1 1 2. GamerLegion 2 1 1
3. FC Schalke 04 Evolution 2 1 1 3. AGO ROGUE 2 1 1
4. LDLC OL 2 0 2 4. SuppUp eSports 2 0 2
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Misfits Premier 2 2 0 1. mousesports 3 2 1
2. WLGaming Esports 2 1 1 2. HMA Fnatic Rising 3 2 1
3. Vodafone Giants 2 1 1 3. GamersOrigin 3 2 1
4. 7more7 Pompa Team 2 0 2 4. Intrepid Fox 3 0 3

Jutro wieczorem rozpocznie się czwarty dzień fazy grupowej EU Masters, w którym zobaczymy aż cztery pojedynki z udziałem Polaków. O 19:00 LDLC OL podejmie K1CK Neosurf, a tuż po zakończeniu tego meczu akcja przeniesie się do grupy C, gdzie czekają nas starcia WLGaming Esports z Vodafone Giants Roberta „Erdote” Nowaka oraz 7more7 Pompa Teamu z Misfits Premier Tobiasza „Agresivoo” Ciby. Na koniec pierwszego tygodnia głównego turnieju AGO ROGUE stanie w szranki z GamerLegion. Po więcej informacji dotyczących European Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Środa z EU Masters kończy się zwycięstwem K1CK nad SMS

Na koniec środowego harmonogramu European Masters Summer 2020 otrzymaliśmy starcie dwóch najlepszych drużyn grupy A po pierwszej kolejce. Na fotel lid...