Heroic i Team Vitality jako pierwsze zapewniły sobie miejsca w półfinale europejskiego ESL One Cologne 2020: Online, ale to nie koniec. Dziś do tej dwójki dołączą kolejne dwie formacje, które wyłonione zostaną spośród czwórki chętnych.

Jako pierwsze swojej szansy poszuka G2 Esports, które przez grupowe zmagania przeszło bez ani jednej porażki. Dla fanów francusko-bałkańskiej piątki była to miła odmiana, gdyż ich ulubieńcy jeszcze przed przerwą wakacyjną wyraźnie spuścili z tonu, a teraz najwyraźniej wracają do formy. Niemniej wydaje się, że OG, z którym G2 mierzyć się będzie dziś, będzie rywalem bardziej wymagającym niż MIBR i Heroic, które stanęły na drodze Nemanji "huNtera-" Kovača i spółki w grupie. Zespół Mateusza "mantuu" Wilczewskiego jest bowiem nieobliczalny i stać go zarówno na spektakularną porażkę, jak i budzące podziw zwycięstwo. Pytanie tylko, które OG zobaczymy dziś?Kilka godzin później w akcji zobaczymy także Astralis, które najwyraźniej zapomniało już o ostatnich problemach kadrowych i teraz, wzmocnione Lucasem "Bubzkjim" Andersenem, skupia się na wygrywaniu. Efektem owego skupienia są dwa triumfy 2:0 i gładki awans do play-offów – i to triumfy z nie byle kim, bo odniesione przeciwko Fnatic i Teamowi Vitality. W tej sytuacji przyszłość najbliższego rywala Duńczyków, Ninjas in Pyjamas, maluje się raczej w ciemnych barwach. Wszystko dlatego, że Szwedzi nadal nie przekonują swoją grą, chociaż trzeba im oddać, że wyrzucili już za burtę wyżej notowane BIG oraz Natus Vincere. Kto wie, może mimo niestabilnej formy pokuszą się o kolejną niespodziankę – zwłaszczazwłaszcza że patrząc po ostatnich bezpośrednich starciach NiP zdaje się mieć jakiś patent na Astralis.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

28 sierpnia

Ćwierćfinał

15:00 G2 Esports vs OG BO3
18:30 Astralis vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Cologne 2020: Online zapraszamy do naszej relacji.