fot. Riot Games/Wojciech Wandzel

Najlepsi w LCK nagrodzeni. Większość nagród w rękach DAMWON

Dla fanów sceny League of Legends końcówka lata to ekscytujący okres, wszak kończą się play-offy lig na całym świecie, a zespoły zaczynają się przygotowywać na mocno wyczekiwane Worldsy, które tym razem rozpoczną się 25 września. Jednocześnie nagradzani są najlepsi zawodnicy w poszczególnych ligach. Większość nagród na świecie została już przyznana. Dzisiaj poznaliśmy laureatów rozgrywek na koreańskim gruncie, czyli w League of Legends Champions Korea.

Faza zasadnicza została w pełni zdominowana przez DAMWON Gaming, które dzięki zajętemu w niej pierwszemu miejscu, od razu zakwalifikowało się do sobotniego finału. Nie powinno nikogo dziwić, że wyśmienite wyniki przyczyniły się do tego, że to w większości Heo „ShowMaker” Su i spółka zostali wytypowani na najlepszych w swoich rolach minionego lata. Ekipa utalentowanego midlanera króluje w kategoriach Młody Gracz Splitu, Trener Splitu, a także w All-Pro Teamie.

Zanim jednak przejdziemy do tych kategorii, warto na chwilę zatrzymać się przy najlepszym graczu – a właściwie to graczach – letniej części sezonu LCK. Forma mnoga została tu użyta nieprzypadkowo, wszak w Korei przyznawane są dwie bardzo podobne nagrody: najlepszy zawodnik i MVP. Pierwszego wybiera się na podstawie punktów przyznawanych w trakcie trwania sezonu po zakończonych meczach i tym razem powędrowała ona do Gwaka „Bdd” Bo-seonga, o czym wiedzieliśmy już jakiś czas temu. Natomiast w przypadku MVP odbywa się głosowanie, w którym udział biorą m.in. przedstawiciele mediów, poszczególnych zespołów, a także komentatorzy i analitycy. Tę nagrodę zdobył ShowMaker.

CZYTAJ TEŻ:
Do trzech razy sztuka?

Najlepszym trenerem został Lee „Zefa” Jae-min ze wspomnianego DAMWON. Finaliści play-offów pomimo minimalnych zmian w składzie w końcu wyglądają jak dojrzały zespół, który w tym roku może powalczyć o puchar Worldsów, a spora w tym zasługa właśnie Zefy. Między nim a pozostałymi szkoleniowcami na podium istnieje ogromna przepaść. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno trener T1, Kim „Kim” Jeong-soo oraz Kim „cvMax” Dae-ho z DRX. Ta dwójka zebrała w głosowaniu po 93 i 82 punkty, co jest bardzo małą liczbą, w porównaniu do 167 punktów Zefy.

Jeżeli chodzi o Młodego Gracza Splitu, to tym tytułem może poszczycić się ShowMaker, który na swoim koncie zebrał 167 punktów. Gracz środkowej alejki miał poważną konkurencję w tej kategorii, jako że na drugim miejscu znalazł się jego kolega z drużyny, Kim „Canyon” Geon-bu, z dorobkiem 156 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się mid laner DRX, Jeong „Chovy” Ji-hoon z 98 punktami.

Patrząc na docenienie reprezentantów DAMWON w pozostałych kategoriach, raczej nikogo nie zdziwi fakt, że All-Pro Team również jest przez nich zdominowany. Tak naprawdę dopiero w drugim i trzecim zespole możemy doszukiwać się nazwisk z pozostałych czołowych drużyn Korei. Wyjątkiem jest Jang „Ghost” Yong-jun, który jako jedyny z DAMWON znalazł się dopiero w drugim All-Pro Teamie.

Tak wyglądają wszystkie trzy zespoły All-Pro Team z LCK 2020 Summer:

Pierwsza drużyna Druga drużyna Trzecia drużyna
Jang „Nuguri” Ha-gwon
Kim „Canyon” Geon-bu
Heo „ShowMaker” Su
Park „Ruler” Jae-hyuk
Cho „BeryL” Geon-hee
Kim „Canna” Chang-dong
Kim „Clid” Tae-min
Jeong „Chovy” Ji-hoon
Jang „Ghost” Ho-jong
Ryu „Keria” Min-seok
Kim „Rascal” Kwang-hee
Moon „Cuzz” Woo-chan
Gwak „Bdd” Bo-seong
Kim „Deft” Hyuk-kyu
Kim „Life” Jeong-min
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HONORIS, Wisła All in!, Sprout i wielu innych. Prezentujemy czwartkowy rozkład jazdy

Z jednej strony ESEA, z drugiej zaś inne online'owe rozgrywki. Polscy gracze CS:GO na pewno nie mogą obecnie narzekać na brak pracy, a dzięki temu my...