x-kom AGO
fot. x-kom AGO/Łukasz Bartyzel

Dziś mecz tygodnia ESL MP: Illuminar kontra AGO

W trakcie minionych dni ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 na serwerze zaprezentowali się nam niemal wszyscy uczestnicy. Niemal, bo jak dotychczas okazji do walki o punkty nie mieli wicemistrzowie poprzedniej edycji rozgrywek z AVEZ Esport, ale dziś ten stan rzeczy ulegnie wreszcie zmianie. We wtorek czeka nas także mecz tygodnia, w którym Illuminar Gaming zmierzy się z x-kom AGO.

Paweł „byali” Bieliński i jego koledzy już o 20:30 przystąpią do gry, by zmierzyć się z Wisłą All in! Games Kraków. Dla obu drużyn będzie to kolejne już w ostatnich tygodniach bezpośrednie spotkanie, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że obecnie szczęście znajduje się po stronie Białej Gwiazdy. To właśnie ona ograła AVEZ zaledwie wczoraj, a i wcześniej dwukrotnie pozostawiła Ośmiornice w pokonanym polu. Niemniej to ESL MP, więc wydarzenia z innych rozgrywek wcale nie muszą mieć przełożenia na to, co wydarzy się dziś. Tym bardziej że pojawi się tutaj mały podtekst – wszak to właśnie byali i spółka wiosną wyeliminowali Wiślaków z play-offów krajowego czempionatu CS:GO.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Wcześniej, bo o 18:30, do gry przystąpią także x-kom AGO i Illuminar Gaming. Oba zespoły jak dotychczas nie znalazły swojego pogromcy i mogą pochwalić się bilansem 2-0-0. Pewne jest jednak, że przynajmniej jedna z nich dziś nie przedłuży swojej serii zwycięstw. Teoretycznie faworytami powinny być Jastrzębie, które grają ze sobą w niezmienionym składzie już od pół roku i zdążyły wypracować pewne zgranie. Z kolei Illuminar ostatnio mierzyło się z problemami kadrowymi, w których efekcie zespół zasilił nowy prowadzący, Tomasz „phr” Wójcik. Pod jego dowództwem iHG wczoraj dwukrotnie rozprawiło się z Izako Boars, ale dziś prawdopodobnie o zwycięstwo będzie trudniej.

Wtorkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

15 września
18:30 x-kom AGO vs Illuminar Gaming BO1
19:30 Illuminar Gaming vs x-kom AGO BO1
20:30 Wisła All in! vs AVEZ Esport BO1
21:30 AVEZ Esport vs Wisła All in! BO1

Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze emocje związane z Worlds 2020. Dziś losowanie grup

Mistrzostwa Świata 2020 w League of Legends rozpoczną się już za 10 dni. Dziś jednak odbędzie się wydarzenie, które będzie miało kluczowy wpływ na prz...