fot. ESL/Helena Kristiansson

ESL Pro League: Astralis z szansą na rewanż na NiP-ie. Czy FaZe w końcu wygra?

Dziś na początek po raz kolejny możemy zadać sobie pytanie, czy FaZe Clan po raz pierwszy w tym sezonie ESL Pro League odniesie zwycięstwo. O trzeci triumf Team Vitality zawalczy natomiast z Fnatic. Z kolei wieczorem okaże się, czy Astralis zemści się na Ninjas in Pyjamas za porażkę w półfinale ESL One Cologne.

Jako pierwsza na serwerze zamelduje się wyżej wspomniana ekipa Nikoli „NiKo” Kovača. O 14:00 podejmie ona Team Spirit, który na swoim koncie ma dwa zwycięstwa i tyle samo porażek. Dla zawodników amerykańskiej organizacji nadchodząca potyczka będzie o tyle ważna, że może pozwolić im odbić od dna w najważniejszych ligowych rozgrywkach w świecie Counter-Strike’a: Global Offensive. O zwycięstwo łatwo jednak nie będzie, gdyż gracze ze wschodu już raz pokazali swoje możliwości triumfując z Vitality i NiP-em. Historycznie większe szanse ma jednak FaZe, które w maju pokonało swoich dzisiejszych rywali podczas DreamHack Masters Spring.

Następnie naszym oczom ukaże się pojedynek Teamu Vitality z Fnatic. Obie wymienione formacje na koncie mają taką samą liczbę wygranych i przegranych. Pszczoły w ostatnim meczu pokonały FaZe, a na początku zmagań w EPL okazały się lepsze od NiP-u. Szwedzi ograli natomiast NiKo i spółkę, a także Spirit. Francuzi wydają się mieć jednak dużo większe szanse na zwycięstwo. Dwa tygodnie temu dotarli oni bowiem aż do wielkiego finału ESL One Cologne, w którym ulegli Heroic.


Aktualne informacje o ESL Pro League znajdziesz w naszej relacji:


Na wieczór pozostanie nam starcie Astralis z Ninjas in Pyjamas. Istnieje bardzo duża szansa, że Duńczycy umocnią dzisiaj swoje prowadzenie w rozgrywkach i dogonią Complexity na szczycie tabeli. Wszystkie trzy minione mecze legendarnej drużyny zakończyły się bowiem triumfami. Nicolaia „device’a” Reedtza nie zdołały zatrzymać ani Vitality, ani mousesports. Mimo to cały czas musimy mieć z tyłu głowy, że podczas ESL One Cologne to Szwedzi byli górą w bezpośrednim starciu.

Wtorkowy harmonogram ESL Pro League prezentuje się następująco:

15 września

Grupa B

14:00 FaZe Clan vs Team Spirit BO3
17:30 Team Vitality vs Fnatic BO3
21:00 Astralis vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
x-kom AGO

Dziś mecz tygodnia ESL MP: Illuminar kontra AGO

W trakcie minionych dni ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 na serwerze zaprezentowali się nam niemal wszyscy uczestnicy. Niemal, bo jak dotychczas okaz...