fot. ESL/Carlton Beener

Nie ma mocnych na Complexity. Czy Juggernaut wygra i dziś?

Po dwóch tygodniach zmagań w 12. sezonie ESL Pro League tylko jedna ekipa zachowała status niepokonanej. Co ciekawe, nie jest to jednak Team Vitality, Astralis czy też Natus Vincere – na swojego pogromcę niespodziewanie nie trafiło jeszcze Complexity Gaming.

Podopieczni amerykańskiej organizacji wygrali wszystkie cztery dotychczasowe mecze, ogrywając po drodze m.in. Fnatic czy wspomniane już Astralis, dzięki czemu ich szanse na awans do play-offów EPL-a są naprawdę wysokie. Ale walka jeszcze się nie skończyła, a Will „RUSH” Wierzba i spółka nie mogą pozwolić sobie na rozluźnienie, jeżeli chcą utrzymać pierwsze miejsce w grupie B. Kolejna okazja na zwycięstwo coL nadarzy się już dziś, bo to właśnie dziś międzynarodowy skład mierzyć się będzie z mousesports. Popularne Myszy, które niedawno dokonały zmiany w swoim składzie, jak na razie prezentują dość przeciętną formę, a na dodatek dwa ostatnie spotkania w Pro Lidze przegrały, przechodząc z bilansu 2-0 do 2-2. W tych okolicznościach trudno dziwić się, że to Juggernaut z Complexity urósł do miana faworyta.


Aktualne informacje o ESL Pro League znajdziesz w naszej relacji:


W kolejnych godzinach o poprawienie swojej sytuacji postarają się też cztery ekipy ze zbioru A. Najpierw na serwerze zameldują się Mateusz „mantuu” Wilczewski i jego koledzy z OG, którzy w minionych dniach wypadli zdecydowanie poniżej oczekiwań. Na drugim biegunie znajdzie się natomiast ENCE – Finowie to przypadek zupełnie inny, bo jak dotychczas tylko raz kończyli oni grę z pustymi rękami, dzięki czemu zajmują fotel lidera pierwszej grupy. W czołówce znajdują się też niedawni liderzy rankingu HLTV z BIG, którzy zaledwie kilka dni temu kolejny już raz poradzili sobie z G2 Esports. W środę na drodze podopiecznych niemieckiej organizacji pojawi się jednak przeszkoda teoretycznie łatwiejsza do przejścia, bo przecież GODSENT, o którym tu mowa, nie ma już żadnych szans na play-offy.

Środowy harmonogram ESL Pro League prezentuje się następująco:

16 września

Grupa B

14:00 Complexity Gaming vs mousesports BO3

Grupa A

17:30 OG vs ENCE BO3
21:00 BIG vs GODSENT BO3

Wszystkie mecze CS-owej Pro Ligi wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Erdote żegna się z EU Masters. Poznaliśmy pierwszych półfinalistów

Po eliminacji 7more7 Pompa Teamu dziś przyszła pora pożegnać się z nadziejami innego naszego rodaka na mistrzostwo European Masters. Vodafone Giants z...