fot. ESL/Helena Kristiansson

Astralis w walce o piąte zwycięstwo w ESL Pro League, FaZe i NiP zagrają mecz o honor

Robi się gorąco. Czasu zostało coraz mniej, a każda drużyna chrapkę na grę w play-offach 12. sezonu ESL Pro League. Po południu staniemy się więc świadkami dwóch zaciekłych batalii mogących zadecydować o awansie oraz meczu o honor dwóch najsłabszych drużyn sezonu – FaZe Clanu i Ninjas in Pyjamas.

W dzisiejszych rozgrywkach na serwerze jako pierwsi, bo już o 14:00, zameldują się reprezentanci mousesports, którzy staną w szranki z Teamem Spirit. Obie ekipy mają w klasyfikacji EPL dokładnie taki sam bilans wygranych i porażek, a wynik tego spotkania będzie dla nich jeszcze ważniejszy, gdyż mają szansę na awans do nadchodzących play-offów zawodów. Niestety nie sposób porównać danych historycznych, gdyż zarówno mouz jak i Spirit ze sobą jeszcze nie walczyły. Myszy w ostatnim pojedynku zdołały pokonać jednak Complexity przodujące w tabeli, co napawa pewnym optymizmem odnośnie ich poziomu gry.


Aktualne informacje o ESL Pro League znajdziesz w naszej relacji:


Drugi pojedynek będzie meczem o honor. Zarówno FaZe Clan jak i Ninjas in Pyjamas nie mają bowiem już żadnych szans na awans do kolejnego etapu imprezy. Przekonamy się, czy Marcelo „coldzera” David i jego koledzy dadzą radę odnieść pierwsze zwycięstwo. Niestety, patrząc na ostatnie wyniki międzynarodowego zespołu, to Szwedzi wydają się mieć dużo większe szanse na sukces. Nie możemy też zapomnieć, że NiP dotarł aż do półfinałów internetowych rozgrywek ESL One Cologne 2020.

Zdecydowanego faworyta możemy natomiast zauważyć w ostatnim dzisiejszym starciu, w którym Fnatic zawalczy z Astralis. Duńczycy znajdują się obecnie na drugim miejscu w swojej grupie, mając na koncie cztery triumfy i jedną porażkę – z Complexity. Zawodnicy spod znaku czerwonej gwiazdy byli też lepsi od swoich oponentów w większości rozgrywanych przeciwko nim meczów. Ostatnio podczas ESL One Emil „Magisk” Reif i spółka pokonali rywali 2:0, w tym zdominowali ich na Nuke’u 16:5.

Piątkowy harmonogram ESL Pro League prezentuje się następująco:

18 września

Grupa B

14:00 Team Spirit vs mousesports BO3
17:30 FaZe Clan vs Ninjas in Pyjamas BO3
21:00 Fnatic vs Astralis BO3

Wszystkie mecze CS-owej Pro Ligi wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne zmiany w składzie NiP-u w VALORANTA

Ninjas in Pyjamas na scenie VALORANTA obecni są od zaledwie pięciu miesięcy. Nie jest to zbyt długi czas, ale mimo to szwedzka organizacja zdążyła już...