fot. Wisła All iN!

Trwa walka o odwołanego Majora CS:GO. Dziś eliminacje do DreamHack Open Fall

Czy fakt, że tegoroczny Major Counter-Strike: Global Offensive sprawia, że cykl kwalifikacyjny do tego turnieju został wstrzymany? Nie. Niedawno zapowiedziano bowiem DreamHack Open Fall 2020, czyli kolejne zmagania, w których będzie można zgarnąć ważne punkty rankingowe. Dziś rozpoczną się otwarte eliminacje do jego europejskiej dywizji, w których zobaczymy sporo przedstawicieli polskiej sceny CS:GO.

Tym razem turniej zostanie rozbity na aż trzy dni. Rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00, kiedy też poznamy drabinkę, a na serwerach zameldują się pierwsze ekipy. W kolejnych godzinach będziemy obserwować głównie potyczki BO1, dopiero spotkania decydujące bezpośrednio o awansie odbędą się w systemie BO3 (do dwóch wygranych map). Drugiego i trzeciego dnia starcia rozpoczną się o 13:00. Do zamkniętych kwalifikacji awansuje łącznie aż siedem zespołów, w tym czterech zwycięzców ćwierćfinałów. Kolejnych trzech uczestników zostanie wyłonionych w osobnych meczach o 5., 6. i 7. miejsce.

CZYTAJ TEŻ:
Zła wiadomość: Major CS:GO odwołany. Dobra: w grudniu lan w Niemczech

Skoro znamy już format nadchodzącej rywalizacji, przejdźmy do formacji, które się na niej pojawią. A tutaj zauważymy praktycznie wszystkie marki znane na polskiej scenie Counter-Strike’a: Global Offensive. Na serwerze pojawią się między innymi reprezentanci Wisły All in! Games Kraków prowadzący obecnie w klasyfikacji jesiennego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Nie zabraknie też x-kom AGO, AVEZ Esport, Illuminar Gaming, Izako Boars, a także HONORIS. Warto zauważyć, że w drużynie Filipa „NEO” Kubskiego na testach przebywa obecnie dwóch graczy. Są to Dawid „SaMey” Stańczak i Kacper „Grucha” Gruszeczka.

Nie zabraknie również mniej profesjonalnych zespołów i miksów. Na liście widzimy między innymi grające w ESL MP los kogutos czy PLMIX. Druga wymieniona formacja do kwalifikacji podejdzie razem z Michałem „mono” Gabszewiczem. W grze pojawi się również Wolontariat – miks, do którego trafił Mateusz „Bożydar” Jaworski, po tym jak został odsunięty od składu wspomnianego PLMIXU. Fani Daniela „STOMPA” Płomińskiego będą mogli się przyglądać natomiast pojedynkom Wazonersów.

Wyżej wymieniona lista nie jest jednak ostateczna. Drużyny mogą zapisywać się pod tym linkiem aż do 17:55 i do tej samej godziny powinny potwierdzić swoją obecność. Po pięciu minutach pierwsze rodzime drużyny poznają swoich przeciwników i rozpocznie się kolejna walka naszych rodaków o Majora.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis w walce o piąte zwycięstwo w ESL Pro League, FaZe i NiP zagrają mecz o honor

Robi się gorąco. Czasu zostało coraz mniej, a każda drużyna chrapkę na grę w play-offach 12. sezonu ESL Pro League. Po południu staniemy się więc świa...