fot. fb.com/MikiZAfrykii

Dwumecz bez faworyta, to i podział punktów nieszczególnie zaskakujący

Przed spotkaniem Teamu Gaminate z los kogutos wytypowanie lepszego zespołu było zadaniem z gatunku tych naprawdę trudnych. Nie może więc dziwić, że w starciu dwóch formacji będących na podobnym poziomie doszło do kolejnego w tej edycji ESL Mistrzostw Polski podziału punktów.

Team Gaminate 16 : 12 los kogutos

(3.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 8 Nuke 7 12
8 5

Wypracowanie przewagi po stronie broniącej to zwykle najważniejsze zadanie dla drużyn rozpoczynających rywalizację na Nuke’u właśnie w roli CT. I początkowo z tego obowiązku Team Gaminate wywiązywało się znakomicie. Mikołaj „Miki” Szemraj i koledzy zaliczyli bowiem sześć triumfów z rzędu, ale z czasem wyraźnie spuścili z tonu. Do tego stopnia, że w następnych minutach rywal doprowadził do remisu. Dopiero po zmianie stron zawodnicy reprezentujący organizację ponownie odskoczyli na kilka oczek, jednak i tym razem mieli problemy z koncentracją. Dopiero trzeci zryw w tym pojedynku pozwolił zgubić ogon i los kogutos musiało pogodzić się z porażką. 

Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


los kogutos 16 : 12 Team Gaminate

(2. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 9 Train 6 12
7 8

Ostatnią rozgrywaną dziś w ESL Mistrzostwach Polski mapą był Train, gdzie początkowe fragmenty należały do los kogutos. Miksowy skład pewnie poczynał sobie w ataku i nic nie mogło sugerować, że wkrótce sytuacja może ulec zmianie. Ale wystarczył moment słabości i przeciwnik wrócił do gry. Fakt faktem, Karol „Enzo” Lasota i spółka przed zmianą stron byli na prowadzeniu, ale przewaga wynosiła już tylko trzy punkty. Sytuację Kogutów poprawiła jeszcze wygrana pistoletówka, która w połączeniu z następną wygraną potyczką dała spory komfort gry. los kogutos nie zwalniało zresztą tempa i w niedalekiej przyszłości dobrnęło do granicy 14. punktu. Wtedy w szeregi beniaminka wkradł się mały kryzys, ale gdy udało się go już zażegnać, to droga do triumfu była prosta.

Kolejne spotkania w ramach ESL MP już jutro od 18:30. Obecny układ tabeli, szczegółowy harmonogram i wszystkie inne informacje dotyczące ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Worlds 2019

Finał Worldsów jednak z widownią?

Na palcach obu rąk nie jesteśmy w stanie policzyć esportowych imprez, które przez pandemię koronawirusa musiały zostać odwołane lub odbyły się bez zgr...