fot. Virtus.pro

Kiedy jeden zespół to za mało. Virtus.pro zaprezentowało drugi skład CS:GO

Mimo że od rozstania Virtus.pro z polskim składem minął już prawie rok, to nazwa rosyjskiej organizacji nadal wzbudza spore zainteresowanie w kraju nad Wisłą. Częściej jednak jest to zainteresowanie połączone z szyderą spowodowaną słabymi wynikami następców Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i spółki, którzy wyraźnie nie sprostali oczekiwaniom. Ale kto wie, może drugi skład będzie dla VP powodem do dumy?

Właśnie, drugi skład. Virtus.pro ogłosiło dziś bowiem narodziny ekipy, która grać będzie pod nazwą VP.Prodigy. Występować w niej będą młodzi zawodnicy z Rosji oraz innych krajów Europy Wschodniej, co oznacza, że próżno w zespole szukać znanych nazwisk, niemniej jest to taktyka podobna do tej, jaką VP obrało, gdy tworzyło drużynę Prodigy na scenie Doty 2. – Po sukcesie VP.Prodigy w Docie 2 oczywistym stało się, że młode składy to ważna sprawa, dlatego postanowiliśmy dalej podążać tą ścieżką. Jest wiele turniejów, w których nasz drugi zespół mógłby występować nie kolidując z pierwszym zespołem. Dwa składy mogą z powodzeniem współistnieć w tym ekosystemie – przyznał Sergey Glamazda, dyrektor generalny organizacji.

Tego lata rozpoczęliśmy poszukiwania lidera – trenera, który mógłby poprowadzić młodych graczy. Obejrzeliśmy niezliczone ilości dem i kontaktowaliśmy się z wieloma graczami. Naszym głównym celem było znalezienie nie tylko skillowych graczy, ale też interesujących osobowości, które unikałyby konfliktów i mogłyby pracować razem jako zespół. Wydaje mi się, że udało nam się zbudować skład idealny pod względem morale oraz potencjału – stwierdził z kolei Mikhail Artemyev, CS:GO branch manager w Virtus.pro. Ostatecznie szkoleniowcem VP.Prodigy mianowano Vladislava „Flasha_1” Bykova, który ostatnie miesiące spędził w 100PingGods, które pod jego wodzą stanęło na najniższym stopniu podium CS:GO Fight Night Season 2.

Skład VP.Prodigy prezentuje się następująco:

  • Aleksandr „mefixs” Ilukhin
  • Serhii „muR” Hres
  • Maxim „awesome” Zyuzko
  • Vadym „h1glaiN” Tanasiuk
  • Evgeny „Norwi” Ermolin
  • Vladislav „Flash_1” Bykov – trener
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany na liście uczestników IEM New York, MIBR i Hard Legion poza turniejem

Jakiś czas temu międzynarodową sceną Counter-Strike'a wstrząsnęła afera związana z nieuczciwymi praktykami trenerów. Ci bowiem mieli korzystać z istni...