fot. ESL/Helena Kristiansson

Znamy już trzech półfinalistów ESL Pro League, pora poznać i czwartego

Wczoraj trzy formacje postawiły kolejny krok na drodze do mistrzowskiego tytułu europejskiej ESL Pro League. Niemniej to jeszcze nie koniec, bo dziś poznamy czwartego półfinalistę, a także pierwszy zespół, który podczas play-offów odpadnie z rywalizacji.

We wtorek jako pierwsi powody do świętowania mieli reprezentanci BIG, którzy bez większych problemów rozprawili się z Teamem Spirit. Nie ulega jednak wątpliwości, że ekipa z Europy Wschodniej, chociaż dobrze wypadała w fazie grupowej, tym razem nieco zawiodła. Zawód mogą odczuwać również reprezentanci mousesports, bo po tym, jak na Nuke’u rozgromili Natus Vincere 16:5 mogli realnie myśleć o awansie. Niemniej myśli te zostały szybko obrócone w pył za sprawą fantastycznie grającego Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva. Ukrainiec na przestrzeni całego pojedynku zdobył aż 78 fragów, ginąc przy tym tylko 51-krotnie, wybitnie przyczyniając się do końcowego triumfu wynikiem 2:1. Takim samym rezultatem zakończyła się potyczka ENCE z Complexity Gaming. Finowie naprawdę mają powody, by pluć sobie w brody, bo przecież nie wykorzystali faktu, że rywale musieli grać ze zmiennikiem.

Komplet wtorkowych wyników prezentuje się następująco:

29 września

Ćwierćfinał drabinki wygranych

14:00 BIG 2:0 Team Spirit Inferno 16:9
Nuke 16:9
17:30 Natus Vincere 2:1 mousesports Nuke 5:16
Dust2 16:14
Inferno 16:13
21:00 Complexity Gaming 2:1 ENCE Train 6:16
Mirage 16:13
Overpass 16:6

BIG, Na`Vi i Complexity są więc już pewne miejsca w półfinale, gdzie nadal pozostaje jedno wolne miejsce. To dziś zgarnie triumfator duńskich derbów, w których Astralis podejmie Heroic. Faworytami będą oczywiście podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena, którzy najwyraźniej zażegnali już potężny kryzys i powoli wychodzą na prostą, co oznacza, że trzeba będzie się z nimi liczyć. Kilka godzin później ponownie na serwerze zameldują się też mousesports i ENCE. Ekipy te z uwagi na wtorkowe porażki spadły do dolnej drabinki, gdzie dziś będą walczyć o życie. Kolejna przegrana oznaczać będzie eliminację, co jest o tyle interesujące, że trudno na ten moment jednoznacznie określić, kto ma większe szanse na uratowanie skóry.

Środowy harmonogram ESL Pro League prezentuje się następująco:

30 września

Ćwierćfinał drabinki wygranych

17:30 Astralis vs Heroic BO3

1. runda drabinki przegranych

21:00 mousesports vs ENCE BO3

Wszystkie mecze CS-owej Pro Ligi wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja VALORANTA 1.09 – nerf Operatora, zmiany u pięciu agentów

Na dwa tygodnie przed zakończeniem Aktu II Riot Games wypuściło nową aktualizację VALORANTA. Ta oznaczona została numerem 1.09 i wprowadza kilka zmian...