STS
fot. ESL/Jak Howard

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 28 września – 4 października

W ostatnim tygodniu na fanów Counter-Strike’a: Global Offensive z hukiem spadła wieść o zakończeniu pierwszej części śledztwa i zawieszeniu kilkudziesięciu trenerów, w tym dwóch polskich. Rozpoczęły się również starcia w fazie grupowej Mistrzostw Świata w League of Legends, a Astralis wygrało europejską edycję ESL Pro League. Prezentujemy najważniejsze wydarzenia ubiegłego tygodnia. Astralis mistrzem ESL Pro […]

W ostatnim tygodniu na fanów Counter-Strike’a: Global Offensive z hukiem spadła wieść o zakończeniu pierwszej części śledztwa i zawieszeniu kilkudziesięciu trenerów, w tym dwóch polskich. Rozpoczęły się również starcia w fazie grupowej Mistrzostw Świata w League of Legends, a Astralis wygrało europejską edycję ESL Pro League. Prezentujemy najważniejsze wydarzenia ubiegłego tygodnia.

Astralis mistrzem ESL Pro League

Astralis po bardzo wyrównanej walce w wielkim finale europejskiej dywizji ESL Pro League, ponownie odniosło zwycięstwo. Duńczycy tym razem pokonali Natus Vincere, które mimo wyrównanych spotkań i jednej mapy przewagi nie dało rady domknąć spotkania.

Do czterech razy sztuka – Astralis pokonuje Na`Vi w finale ESL Pro League!

Rozpoczęła się faza grupowa Worldsów

Rozpoczęła się faza zasadnicza Mistrzostw Świata w League of Legends. Pierwszy dzień zawodów poszedł naszym rodakom znakomicie, lecz w niedzielę niestety po zaciekłym pojedynku zwyciężyło już tylko G2 Esports, które pokonało Suning.

G2 z wygraną, reszta Polaków pokonana. Drugi dzień fazy grupowej Worlds zakończony

Dwóch polskich trenerów zawieszonych

Po przeanalizowaniu 20% materiałów ESIC postanowiło poinformować fanów Counter-Strike’a: Global Offensive o wynikach śledztwa nt. afery trenerskiej. Łącznie na różne okresy zostało zawieszonych 37 szkoleniowców, w tym dwóch Polaków – Mariusz „Loord” Cybulski oraz Mikołaj „minirox” Michałkow, którzy niedługo później wypowiedzieli się na temat kary.

Dwóch polskich trenerów CS:GO zawieszonych przez aferę z coach bugiem!

Trener 100 Thieves kończy karierę w CS:GO

Chet „ImAPet” Singh oficjalnie zakończył swoją profesjonalną przygodę z CS:GO. Trener swoją karierę w strzelance Valve rozpoczął w 2016 roku i od tego czasu występował m.in. w OpTic Gaming, NRG Esports, czy Evil Geniuses. Ostatnie plotki mówiły o tym, że znany szkoleniowiec zamierza tak jak wielu innych zawodników, przerzucić się na VALORANTA.

Trener 100 Thieves kończy karierę w CS:GO!

PGE Turów Zgorzelec otwiera sekcję esportową i przejmuje skład los kogutos

Koszykarski klub PGE Turów Zgorzelec postanowił zainwestować w polski esport! Na początek postanowił on zaprezentować swoją nową drużynę CS:GO. Organizacja przejęła bowiem skład los kogutos, którego zawodnicy otrzymali półroczne kontrakty i obecnie walczą w ESL Mistrzostwach Polski.

PGE Turów Zgorzelec otwiera sekcję esportową i przejmuje skład los kogutos


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
FaZe Clan

Polscy gracze CS:GO vs otwarte kwalifikacje – rusza walka o miejsce na IEM Beijing-Haidian

Otwarte eliminacje to dla polskich kibiców bardziej seria rozczarowań niż zachwytów. Rodzimi gracze Counter-Strike: Global Offensive i ekipy średnio r...