Inspired, Rogue, Worlds 2020
fot. Riot Games/David Lee

Czy Rogue sprawi miłą niespodziankę? Zespół Polaków dziś powalczy o play-offy Worlds

Zaledwie kilka minut po rozlosowaniu grup tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends wiele osób zdążyło przekreślić Rogue, nie dając drużynie szans na wyjście z grupy B, do której trafiły również DAMWON Gaming oraz JD Gaming. I choć po pierwszym tygodniu ekipa Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomy znajduje się dopiero na trzeciej lokacie, to jeszcze nie pożegnała się na dobre z szansami na ćwierćfinał. Dopiero dziś poznamy odpowiedź na pytanie, czy Rogue faktycznie będzie musiało uznać wyższość ekip ze wschodniej Azji, a bardziej precyzyjnie – z Chin i Korei Południowej?

Precyzja jest wymagana, bo przecież PSG Talon również reprezentuje wschodnią Azję, a dokładnie Azję Południowo-Wschodnią. Po pierwszym tygodniu zmagań jednak jasne jest, że awans formacji wspieranej przez paryski klub sportowy będzie można śmiało określić mianem sensacji. Trzy porażki w trzech spotkaniach oznaczają, że PSG nie może sobie pozwolić na wpadkę, jeśli chce mieć realne szanse na wydostanie się z grupy i pokazanie, że PCS jednak może się liczyć na arenie międzynarodowej. Mając jednak w pamięci przebieg poszczególnych meczów pierwszej rundy… cóż, awans naprawdę będzie sensacją, i to przez gigantyczne S.

CZYTAJ TEŻ:
Łatwo nie będzie, ale jak trudno? Foldy sheet grupy B na Worlds i szanse Rogue na play-offy

Nieco większe szanse ma w tym zestawieniu Rogue, ale „nieco” to może za dużo powiedziane. Pierwsze zwycięstwo Rogue z PSG Talon, jakkolwiek przekonujące, nie ma większego znaczenia, jeśli Łotrzyki ponownie nie dadzą rady ani DAMWON, ani JDG. Jak być może pamiętacie z wczorajszego tekstu (o ile go przeczytaliście, jeśli nie, zapraszam tutaj), ekipa naszych rodaków musi pokonać reprezentantów Chin albo przynajmniej liczyć na wpadkę DWG w pierwszym piątkowym meczu. O żadne z nich nie będzie wcale łatwo.

Nadzieja jednak umiera ostatnia i dopóki nie wybuchnie Nexus, dopóty niczego nie można być pewnym. Faktem jest jednocześnie, że awans Rogue będzie niesamowicie miłą, ale wciąż niespodzianką. A jeśli się awansować nie uda – trudno, nie wolno zapominać, że dla większości graczy był to pierwszy występ na Worlds i są oni wciąż młodzikami (poza polskim wspierającym). Przepraszam, nie był, w końcu wciąż jest. I tego nie zmieni nawet przedwczesna eliminacja.

Tak prezentuje się pełny harmonogram dzisiejszych meczów Worlds 2020:

9 października
10:00 DAMWON Gaming vs PSG Talon BO1
11:00 Rogue vs JD Gaming BO1
12:00 DAMWON Gaming vs Rogue BO1
13:00 JD Gaming vs PSG Talon BO1
14:00 Rogue vs PSG Talon BO1
15:00 JD Gaming vs DAMWON Gaming BO1

Wszystkie mecze Worlds 2020 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games dostępnej w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Firma AMD prezentuje procesory AMD Ryzen 5000 dla komputerów stacjonarnych

Dziś firma AMD (NASDAQ: AMD) zaprezentowała wyczekiwane procesory AMD Ryzen serii 5000 dla komputerów stacjonarnych, które napędza nowa architektura „...