fot. Riot Games/David Lee

Worlds 2020: Rogue ulega JD i traci szanse na play-offy

Pierwszy mecz dla Łotrzyków w drugiej kolejce fazy grupowej mógł być zarazem ostatnim o stawkę, jako że w przypadku wygranej JD Gaming, Rogue straciłoby matematycznie szanse na play-offy. W przypadku zwycięstwa Europejczyków, ich udział w kolejnym etapie Worlds 2020 wciąż nie był pewny, wszak to dopiero początek dnia.

Rogue
0:1 JD Gaming
Finn
Ornn
Zoom
Camille
Inspired
Graves
Kanavi
Sylas
Larssen
Orianna
Yagao
Ekko
Hans sama
Kalista
LokeN
Jhin
Vander
Pantheon
LvMao
Sett

Pierwsza krew wpadła już w pierwszych pięciu minutach i to na konto… Oskara „Vandera” Bogdana. Wspierający Rogue dobił przeciwnego leśnika, podczas gry ten próbował ukraść red buffa ze strony Łotrzyków. Support co prawda również pożegnał się z życiem, jednakże poważnie spowolnił progres dżunglera JDG, a przyśpieszył jednocześnie rozwój Kacpra „Inspireda” Słomy.

Reprezentacja League of Legends European Championship następnie skupiła się na dolnej alejce, dwukrotnie dokonując udanego dive’a na przeciwnym botlane. Jednakże JDG niemalże za każdym razem wyeliminowało kogoś w zamian, przez co Łotrzyki nie wybiegły zbytnio z prowadzeniem w złocie.

Rogue grało odważnie i było to widać w walkach, które podejmowało. Kiedy zegar zbliżał się do 15. minuty, Łotrzyki prowadziły 7 do 4 w eliminacjach. Nieforutnnie dla fanów Vandera i spółki, z każdą kolejną potyczką ich rywale zdobywali więcej korzyści na swoje konto, powoli wysuwając się na prowadzenie, zarówno w złocie jak i w posiadanych smokach (3 do 0 po stronie JDG).

Kluczowym teamfightem był ten w 26. minucie w dolnej rzece. Łotrzyki zainicjowały superumiejętnością Kalisty, jednakże udana flanka Zenga „Yagao” Qi prędko wyeliminowała carry europejczyków. To pozwoliło JD Gaming na zebranie na swoje konto czwartego smoka, a jednocześnie mountain soula. Trzecia drużyna LEC próbowała w odwecie prędko wyeliminować Barona, jednakże rywale szybko przejrzeli graczy Rogue i ponownie ich wyeliminowali, tym razem zbierając na swoje konto Nashora.

Kilka minut później wszystko było przesądzone. Potężne JDG rozpoczęło oblężenie bazy Łotrzyków, a przy pierwszej próbie obrony przez Rogue, dobiło rywali i zdobyło nexusa.

Już za chwilę na Summoner’s Rifcie ponownie pojawi się Rogue, tym razem przeciwko DAMWON Gaming. Pełny harmonogram oraz więcej informacji dotyczących Worlds 2020 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Caps: Przyjechaliśmy na Worldsy po to, by je wygrać

Wczorajsza końcówka zmagań w grupie A była niezwykle emocjonująca, wszak G2 Esports uległo dwukrotnie chińskiemu Suning Gaming. Dwie porażki z rzędu o...