fot. Riot Games/David Lee

Bez zaskoczeń: DAMWON miażdży Rogue na Worlds 2020

Pomimo braku szans na ćwierćfinały Mistrzostw Świata w League of Legends, Rogue mogło wciąż napsuć krwi i namieszać w zestawieniu grupy B, jako że nadal toczyła się walka o pierwsze miejsce. Klęska DAMWON Gaming z Łotrzykami oznaczałaby, że szanse Chińczyków z JD Gaming na pierwsze miejsce drastycznie wzrosły.

DAMWON
1:0 Rogue
Nuguri
Kennen
Finn
Sion
Canyon
Graves
Inspired
Lillia
ShowMaker
Twisted Fate
Larssen
Ryze
Ghost
Senna
Hans Sama
Ashe
BeryL
Leona
Vander
Nautilus

Gra zaczęła się nietypowo, wszak Rogue zdecydowało się na… lane swap. To z pewnością zaskoczyło Janga „Nuguriego” Ha-gwona, który ze względu na dodatkową obecność Kacpra „Inspireda” Słomy w górnej dżungli, miał trudności ze startem. Łotrzyki już w trzeciej minucie zanurkowały po toplanera DAMWON i zdobyły na nim pierwszą krew.

Niefortunnie dla fanów europejczyków, równie trudny czas miał Finn „Finn” Wiestål, który również padł ofiarą ganku. Pomimo wczesnych eliminacji wpadających na konto Oskara „Vandera” Bogdana i spółki, kiedy zaczęły się pierwsze drużynowe potyczki, to DAMWON wychodziło w nich korzystniej. Dzięki temu Koreańczycy po pierwszych dziesięciu minutach posiadali już przewagę w postaci dwóch tysięcy złota.

Od tamtego momentu Koreańczycy zaczęli snowballować rozgrywkę. Sukcesywnie zabierali na swoje konto smoki jak i fortyfikacje oponentów. Rogue za każdym razem starało się odpowiedzieć, jednakże niemalże zawsze nieskutecznie. Kiedy DAMWON wyeliminowało aż czwórkę europejczyków w potyczce na środkowej linii, ich przewaga sięgała już dziesięciu tysięcy i losy spotkania wydawały się przesądzone.

Dopóki oba zespoły znajdowały się na Summoner’s Rifcie, istniało światełko nadziei dla Rogue, jednakże prędko zgasło. Wraz ze zdobyciem błogosławieństwa Nashora tuż po jego pojawieniu się na mapie, mistrzowie Legaue of Legends Champions Korea rozpoczęli oblężenie bazy przeciwników. Ekipa Inspireda dopuściła się ostatniej próby defensywy, jednakże różnica w przedmiotach i poziomach była za duża. DAMWON wygrało teamfight i zdobyło nexusa Rogue.

Już zaraz na Rificie pojawią się zawodnicy JD Gaming oraz PSG Talon. Pełny harmonogram oraz więcej informacji dotyczących Worlds 2020 znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Worlds 2020: Rogue ulega JD i traci szanse na play-offy

Pierwszy mecz dla Łotrzyków w drugiej kolejce fazy grupowej mógł być zarazem ostatnim o stawkę, jako że w przypadku wygranej JD Gaming, Rogue straciło...