Po wielu miesiącach powraca Polska Liga Esportowa. Z nowym logiem, z nowymi ludźmi stojącymi za rozgrywkami i z nowymi drużynami. Dziś przed nami pierwszy dzień rywalizacji, który już o godzinie 18:00 zainaugurują AVEZ Esport i Pompa Team.

Oczy wszystkich kibiców będą szczególnie zwrócone właśnie na AVEZ, bo zaledwie wczoraj z zespołem niespodziewanie pożegnał się Paweł "byali" Bieliński. Na ten moment nie wiadomo kto zajmie jego miejsce, a co za tym idzie nie ma też pewności co do tego, w jakim składzie Ośmiornice podejmą Pompę, chociaż nadal to je należy uznać za faworytów tej potyczki. Trzy godziny później na serwerze zameldują się również Izako Boars oraz Actina PACT, czyli dwaj przedstawiciele ścisłej krajowej czołówki. Mecz ten będzie mieć też dodatkowy smaczek jako rewanż za finał poprzedniej edycji PLE – wszak wówczas, w grudniu ubiegłego roku, to podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka byli górą.

CZYTAJ TEŻ:
byali opuszcza szeregi AVEZ!

Poza PLE nie zabraknie też pojedynków z udziałem Polaków na różnych poziomach rozgrywkowych ESEA. Tutaj znowu musimy zwrócić się w kierunku Izako Boars, które pozostaje niepokonane w dywizji Advanced i dziś będzie mieć szansę sięgnąć po dziesiąte z rzędu zwycięstwo, ale to pod warunkiem, że ogra AGF Esports. Z kolei kobieca drużyna Dzików w ESEA Open radzi sobie nieco gorzej, aczkolwiek nadal ma pozytywny bilans. Okazją do poprawienia go będzie środowa potyczka z 10Acity. W akcji zobaczymy też PGE Turów Zgorzelec oraz Adriana "SAYNA" Łączyńskiego i jego KPI Gaming – ten pierwszy zespół podejmie GoodGame, drugi natomiast zmierzy się z Cream Real Betis.

Lista środowych spotkań prezentuje się następująco:

14 października
18:00 AVEZ Esport vs  Pompa Team BO3 transmisja
19:00 Izako Boars vs  AGF Esports BO1
20:00 KPI Gaming vs  Cream Real Betis BO1
20:00 PGE Turów Zgorzelec vs  GoodGame BO1
20:00 Izako Boars Ladies vs  10Acity BO1
21:00 Izako Boars vs  Actina PACT BO3 transmisja