fot. Fnatic

Rekkles: Skupiamy się na zrobieniu z Selfmade’a naszej supergwiazdy

Fnatic zakwalifikowało się do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w League of Legends, zajmując drugie miejsce w grupie C. Chociaż, nie zabrzmi to nierealnie, kiedy powiem, że pomarańczowo-czarni mieli szansę na wyjście z pierwszego miejsca. W finałowym starciu zbioru Gen.G okazało się jednak za silne, kilkoma trikami przejmując prowadzenie w early game. Teraz przed wicemistrzami Europy trudne zadanie, wszak w play-offach zmierzą się oni z Top Esports. Na tematy związane z Worlds 2020 wypowiedział się strzelec zespołu, Martin „Rekkles” Larsson.

CZYTAJ TEŻ:
„Uczymy się i stajemy się coraz lepsi.” Jankos komentuje progres G2 na Worlds 2020

W Summer Splicie mieliśmy naprawdę spory problem ze znalezieniem swojej tożsamości i w pewnym momencie zdecydowaliśmy, że stawiamy wszystko na Selfmade’a jako naszego carry. Następnie zaczęliśmy wygrywać gry, więc jak przylecieliśmy na Mistrzostwa Świata, to doszliśmy do wniosku, że popełnilibyśmy błąd, jeżeli zmienilibyśmy ten styl. (…) Praktycznie skupiamy się na zrobieniu z Selfmade’a naszej supergwiazdy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby dawać mu bohaterów, którymi chce grać i staramy się grać w sposób, który mu pasuje – skomentował wkład Polaka Rekkles. Oskar „Selfmade” Boderek faktycznie do tej pory wygląda na najlepszego gracza Fnatic, który na swych barkach dźwiga obowiązek carry’owania zespołu. Czy to jednak wystarczy na czekających w ćwierćfinale mistrzów Chin?

Wydaję mi się, że jesteśmy w stanie podjąć każdego i jesteśmy w stanie walczyć do ostatniego nexusa z każdym. Nie mieliśmy nastawienia, że chcemy kogoś szczególnie ominąć w ćwierćfinałach. (…) Osobiście cieszę się z tego, że zagramy z Top Esports, ponieważ wiedziałem, że w jeden czy drugi sposób będę musiał zmierzyć się z JackeyLovem. Mogę równie dobrze zrobić to teraz niż później – stwierdził. Nie ma co ukrywać, że Szwed jest jednym z najbardziej uzdolnionych strzelców na turnieju i miał już szanse zmierzyć się z innymi czołowymi nazwiskami w tej lokacie, jak Park „Ruler” Jae-hyuk czy Ha „Kramer” Jong-hun. Do tej pory rezultaty potyczek z wymienionymi AD Carry były różne. Jak będzie przeciwko graczowi Top Esports? Czas pokaże.

Dla mnie jest to rywalizacja, nie wiem, czy JackeyLove czuje się podobnie. Mam wrażenie, że ktoś go musi powstrzymać, jako że TES jest zupełnie inną drużyną, odkąd on do niej dołączył. Bardzo bym chciał być osobą, która to zrobi – zapewnił Rekkles.

Rekkles dostanie swoją szansę powstrzymania Yu „JackeyLove’a” Wen-Bo, jednak czy to wystarczy? W celu pokonania najlepszej formacji Państwa Środka cała piątka z Fnatic będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Ten ćwierćfinał będziemy mogli oglądać już w sobotę, natomiast play-offy Worlds 2020 zaczynają się w ten czwartek. Po pełen harmonogram zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PUBG 9.1 już na serwerach testowych! A wraz z nim nowa mapa i tryb rankingowy solo

Oficjalnie zakończył się ósmy sezon rywalizacji w ramach Playerunknown's Battlegrounds, nie ma jednak czasu na odpoczynek. Już dziś bowiem na serwerac...