STS
fot. Astralis

Z jednego wieloosobowego składu do drugiego. es3tag może zamienić Astralis na Cloud9!

Parę minut po północy polskiego czasu do sieci trafiła plotka transferowa, której śmiało możemy nadać tytuł prawdziwej bomby. Jak bowiem donosi duńskie TV 2 SPORT, Patrick „es3tag” Hansen wkrótce opuści przewodzące światowemu rankingowi Astralis i będzie wisienką na torcie projektu Cloud9! Transfer e3staga do Astralis został potwierdzony już w marcu, natomiast zmaterializował się dopiero 1 […]

Parę minut po północy polskiego czasu do sieci trafiła plotka transferowa, której śmiało możemy nadać tytuł prawdziwej bomby. Jak bowiem donosi duńskie TV 2 SPORT, Patrick „es3tag” Hansen wkrótce opuści przewodzące światowemu rankingowi Astralis i będzie wisienką na torcie projektu Cloud9!

Transfer e3staga do Astralis został potwierdzony już w marcu, natomiast zmaterializował się dopiero 1 lipca, gdy zawodnik nie był już związany kontraktem z Heroic. 24-latek, tak jak Lucas „Bubzkji” Andersen, w nowych barwach zadebiutował podczas ESL One Cologne, gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony, notując drugi najwyższy stosunek Z/Ś w duńskiej drużynie. We wrześniu do gry po urlopie zdrowotnym powrócił Lukas „gla1ve” Rossander, a to mniej więcej oznaczyło tyle, że es3tag lub Bubzkji wypadną z wyjściowej piątki. W pierwszym meczu dwunastego sezonu ESL Pro League Danny „zonic” Sørensen wystawił do gry Andersena, ale w kolejnym spotkaniu dał szansę Hansenowi, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Były reprezentant Heroic nie oddał już miejsca do końca rozgrywek, które Astralis skończyło z tytułem mistrzowskim. Było to bezdyskusyjnie najważniejsze osiągnięcie w dotychczasowej karierze es3taga.

Tym bardziej szokujące są najnowsze wiadomości z Danii, łączące zawodnika z Kolosem, czyli projektem Cloud9 dyrygowanym przez Henry’ego „Henry’egoG” Greera oraz Aleksandara „⁠kassada⁠” Trifunovicia. Duet postawił przed sobą jasny cel – za kilka miesięcy zbudowana od zera drużyna ma należeć do ścisłej światowej czołówki. Dotychczas do zespołu zwerbowani zostali Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin, William „⁠mezii⁠” Merriman, Özgür „⁠woxic⁠” Eker oraz Ricky „⁠floppy⁠” Kemery, a do tego kwartetu po DreamHack Open Fall najprawdopodobniej dołączy es3tag. Nie będzie to jednak ostatni ruch Chmurek na rynku, ponieważ HenryG i kassad chcą mieć pod ręką szóstego gracza, będącego w pogotowiu na wypadek problemów u jednego z członków podstawowego składu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid spędzi końcówkę roku na Starym Kontynencie, ale opuści jeden z turniejów

W czasach pandemii koronawirusa zebranie nawet kilku drużyn w jedno miejsce stało się przedsięwzięciem nie tylko potencjalnie niebezpiecznym, ale i ni...