Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski i Janusz "Snax" Pogorzelski przez wiele lat wspólnie stanowili o sile Virtus.pro. Dziś jednak obaj triumfatorzy Majora z 2014 roku staną naprzeciwko siebie w ramach pierwszej kolejki Polskiej Ligi Esportowej.

Już o godzinie 18:00 na serwerze zamelduje się bowiem nowy projekt pashy, Liquid Biceps, który mogliśmy oglądać już przy okazji niedawnych eliminacji do IEM Beijing-Haidian. Wówczas Jarząbkowski i spółka swoją przygodę zakończyli jednak już po pierwszym meczu, co oczywiście nie jest najlepszym prognostykiem – nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowanie ekipą będzie ogromne. Tym bardziej że pierwszą na jej drodze przeszkodą w PLE będzie Illuminar Gaming, które dopiero co dostało się do zamkniętego turnieju eliminacyjnego wspomnianego IEM-a. Faworyt jest więc oczywisty. Podobnie w drugim środowym spotkaniu, w którym Wisła All in! Games Kraków zmierzy się z HONORIS. Oba zespoły znajdują się obecnie w zupełnie innych miejscach – Biała Gwiazda awansowała na 35. miejsce w światowym rankingu, podczas gdy formacja Filipa "NEO" Kubskiego i Wiktora "TaZa" Wojtasa kontynuuje testy, by móc ponownie skompletować skład.

CZYTAJ TEŻ:
M1 Gaming wraca na scenę i zatrudnia byłych graczy Cyberwolves

W międzyczasie rozegrane zostaną też kolejne potyczki w ligach ESEA. Weźmy np. Mountain Dew League, gdzie o siódme zwycięstwo i tym samym awans na podium postara się wspomniana już Wisła – chociaż najpierw będzie musiała poradzić sobie z Nemigą Gaming. W akcji zobaczymy również graczy Actiny PACT, którym przyjdzie zetrzeć się z borykającym się ostatnio z problemami kadrowymi Teamem Singularity. W dywizji Advanced zaprezentują nam się natomiast Izako Boars. Popularne Dziki poniosły wczoraj pierwszą w tym sezonie porażkę, ale nie mogą jej zbyt długo rozpamiętywać, bo Tricked Esport z pewnością chętnie by to wykorzystało. Co poza tym? W dywizji Main wystąpi KPI Gaming Adriana "SAYNA" Łączyńskiego, z kolei na poziomie Open o punkty powalczą znajdujące się raczej w dolnych rejonach tabeli Emeritos Banditos oraz Arcane Wave.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań prezentuje się następująco:

15 października
18:00 Liquid Biceps vs  Illuminar Gaming BO3 transmisja
19:00 Arcane Wave vs  OverPower gg BO1  
19:00 PGE Turów Zgorzelec vs  eSport Rhein-Neckar BO1  
19:30 Wisła All in! vs  Nemiga Gaming BO1 transmisja
20:00 KPI Gaming vs  SJ Gaming BO1
20:00 Emeritos Banditos vs  Vodafone Giants Red BO1 transmisja
20:30 Izako Boars vs  Tricked Esport BO1
20:45 Actina PACT vs  Team Singularity BO1
21:00 HONORIS vs  Wisła All in! BO3 transmisja