STS
fot. Actina PACT

PACT wiceliderem ESL Mistrzostw Polski po dwóch zwycięstwach nad Izako Boars

W szóstym tygodniu ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zobaczyliśmy tylko dwa dwumecze. We wtorek Wisła All in! Games Kraków zdobyła komplet punktów w konfrontacji z PGE Turowem Zgorzelec, a dzisiaj sześć oczek do swojego dorobku w ligowej tabeli dołożył Actina PACT, który dwa razy pokonał Izako Boars.

Izako Boars 11 : 16 Actina PACT

(6.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
11 4 Nuke 11 16
7 5

PACT atomowo rozpoczął pojedynek na Nuke’u. Formacja nie pomyliła się w żadnej z ośmiu początkowych rund, a łatwość, z jaką zdobywała kolejne punkty, mogła być przerażająca dla sympatyków Izako Boars. W dziewiątej odsłonie Dziki wreszcie przerwały dominację rywala i zainicjowały własną, lecz zdecydowanie mniej okazałą, serię zwycięstw. Podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego zdobyli trzy oczka z rzędu, a pod koniec połowy zainkasowali dodatkowy punkt. Sytuacja Izako Boars nie była jeszcze tragiczna, natomiast po przegranej pistoletówce drużyna właściwie mogła zapomnieć o jakimkolwiek korzystnym rezultacie. PACT wyszedł na prowadzenie 15:5 i chyba tylko kataklizm mógłby odebrać komplet punktów Dawidowi „lunAticowi” Cieślakowi i spółce. Do kataklizmu nie doszło, choć Dziki napsuły sporo krwi przeciwnikom i wydatnie przedłużyły zakończenie spotkania.

Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Actina PACT 16 : 13 Izako Boars

(6. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 5 Train 10 13
11 3

Jedną z przyczyn klęski ekipy Mateusza „TOAO” Zawistowskiego na Nuke’u był całkowicie przespany początek mapy. Na drugiej planszy Izako Boars odrobili zadanie domowe i nie dali sprowadzić się do parteru. Wręcz przeciwnie – to TOAO i koledzy nokautowali rywala w pierwszych rundach na Trainie, szybko budując sześciopunktową przewagę. PACT odpowiedział na to pięcioma zdobyczami, ale potem znów oddał inicjatywę, co pozwoliło terrorystom na odzyskanie bezpiecznego zapasu. Ale nie na długo, bo zaraz po przerwie gracze organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego przystąpili do odrabiania strat i już po pięciu starciach zrównali się z oponentami. Okołoremisowy wynik utrzymywał się przez kilka następnych rund, ale ostatnie słowo należało do PACTU, który ponownie zgarnął pełną pulę, triumfując 16:13.

Kolejne mecze w ramach ESL MP dopiero w przyszły poniedziałek. Obecny układ tabeli, szczegółowy harmonogram i wszystkie inne informacje dotyczące ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Uniewinniony. ESIC cofa bana dla lmbt

Pod koniec września światło dzienne ujrzały efekty dochodzenia Esports Integrity Commission w sprawie trenerów CS:GO, którzy dopuścili się oszustwa w...