Dla większości niedziela oznacza dzień odpoczynku po trudach całego tygodnia, ale nie dla polskich graczy Counter-Strike'a. Oni bowiem rozegrają dziś kolejne mecze o punkty w ramach różnych rozgrywek – i to zarówno tych spod szyldu ESEA, jak i organizowanych przez inne podmioty.

Dzień o godzinie 12:50 zainaugurują reprezentanci x-komu AGO, przed którymi drugie podejście do LOOT.BET/CS Season 8. Pierwsze miało miejsce półtora tygodnia temu i zakończyło się niespodziewaną porażką Jastrzębi z inną rodzimą formacją, Izako Boars. Tym samym podopieczni Mikołaja "miniroxa" Michałkowa przybliżyli się do eliminacji, ale jeszcze nic straconego, bo przed nimi kolejne szanse, by naprawić swój bilans. Dziś np. polska piątka zmierzy się z Teamem Secret, który podobnie jak AGO zaczął swoją przygodę z internetową imprezą od porażki, uznając wyższość AGF Esport. Warto też wspomnieć, że dla Damiana "Furlana" Kisłowskiego i spółki będzie to okazja, by po raz pierwszy w tym roku ograć Secret – poprzednie dwa pojedynki w 2020 zakończyły się wygraną międzynarodowego składu.

CZYTAJ TEŻ:
Porażki Polaków na koniec fazy grupowej DH Open Fall

W międzyczasie na serwerze zameldują się też reprezentantki Izako Boars Ladies, które po odpadnięciu Duchów Kuchennych jako jedyne reprezentują polskiego CS-a na Galaxy Racer Female Invite Tournament. Niemniej w niedzielę o wygraną będzie im niezwykle trudno, bo na ich drodze stanie jedna z czołowych kobiecych ekip świata, Team Originem. W akcji zobaczymy też Illuminar Gaming i StaRDU, miks Filipa "TUDSONA" Tudeva, które postarają się o awans do finału ESEA Cash Cup. W lidze ESEA Main kolejnych punktów poszukają dwaj uczestnicy ESL Mistrzostw Polski, czyli PGE Turów Zgorzelec oraz Pompa Team. No i nie można zapominać o Emeritos Banditos, którym pozostały już tylko trzy pojedynki w fazie zasadniczej ESEA Open. Pierwszym z nich będzie dzisiejsza potyczka z Next In Line Esports.

Lista najciekawszych niedzielnych spotkań prezentuje się następująco:

18 października
12:50 x-kom AGO vs Team Secret BO3 transmisja
14:00 Izako Boars Ladies vs Team Originem BO3 transmisja
16:00 Illuminar Gaming vs ^^xD BO3  
16:00 StaRADU vs Team Unique BO3  
19:00 Emeritos Banditos vs Next In Line Esports BO1 transmisja
20:00 PGE Turów Zgorzelec vs S2V BO1
21:00 Pompa Team vs UTMadeeka BO1