STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Zjazd to mało powiedziane. jkaem może kontynuować karierę w Apeks

Nie tak dawno 100 Thieves poinformowało o zakończeniu działań w obrębie CS:GO, a co za tym idzie porzuceniem swojego składu rywalizującego właśnie w strzelance od Valve. Paradoksalnie ta jakże smutna dla całego środowiska wiadomość mogła mieć bardzo pozytywny wydźwięk dla innych organizacji, bowiem wycofanie się Złodziei z profesjonalnej sceny zwiększało dostępność poszczególnych graczy. Najbardziej smakowitymi […]

Nie tak dawno 100 Thieves poinformowało o zakończeniu działań w obrębie CS:GO, a co za tym idzie porzuceniem swojego składu rywalizującego właśnie w strzelance od Valve. Paradoksalnie ta jakże smutna dla całego środowiska wiadomość mogła mieć bardzo pozytywny wydźwięk dla innych organizacji, bowiem wycofanie się Złodziei z profesjonalnej sceny zwiększało dostępność poszczególnych graczy. Najbardziej smakowitymi kąskami w międzynarodowej drużynie bezsprzecznie są Justin „jks” Savage oraz Joakim „jkaem” Myrbostad. Ten pierwszy jest ponoć bliski podpisania kontraktu z Complexity Gaming, natomiast jkaem… no o tym kierunku dla Norwega raczej byśmy nie pomyśleli.

CZYTAJ TEŻ:
Oficjalnie: 100 Thieves wycofuje się ze sceny CS:GO

Nie przesadzimy i nie wywołamy większych kontrowersji, jeśli powiemy, że 26-latek, tak jak jks, zasługuje na ekipę ze światowej czołówki. jkaem to po prostu uznana marka i prawdopodobnie jeden z najlepszych entry fraggerów na świecie. Tymczasem zawodnik tej klasy może trafić do klubu znacznie poniżej swoich możliwości, jakim według Jarka „DeKaya” Lewisa będzie Apeks. Zespół ten zaistniał w świadomości kibiców po transferze słynnego szwedzkiego prowadzącego Dennisa „dennisa” Edmana, natomiast sportowo prezentuje się blado – w tym momencie zajmuje 65. miejsce w rankingu, a jego sufitem była 50. lokata.

Czy to odpowiedni krok dla jkaema? Mamy potężne wątpliwości, o ile Apeks nie pójdzie za ciosem i nie otoczy Myrbostada klasowymi kolegami. Może będziemy świadkami narodzin kolejnego norweskiego superteamu? W każdym razie powrót dwukrotnego półfinalisty Majora na regionalne śmieci jest już praktycznie pewny, ponieważ rozmowy pomiędzy organizacjami mają być na ostatniej prostej. Jeśli ten ruch nie jest spowodowany kwestiami prywatnymi, to trudno go wytłumaczyć i się z nim pogodzić.

Skład Apeks może prezentować się następująco: 

  • Ole Kristian „Marcelious” Langan
  • Sander Nordeide „Grus” Iversen
  • Dennis „dennis” Edman
  • Martin „Nasty” Garvik – okres testowy
  • Joakim „jkaem” Myrbostad
  • Pål „Polly” Kammen – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami najbardziej intensywny dzień od początku sezonu ESL MP

Nadeszła pora, żeby przyśpieszyć. Po wyjątkowo krótkich ostatnich kolejkach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 nadeszła pora na rekordowy tydzień. Tylk...