STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 12-18 października

W minionych dniach byliśmy świadkami wielu transferowych rewolucji. Nowych zawodników zatrudniły między innymi Team Vitality i Cloud9, zaś na polskiej scenie poznaliśmy kolejnego zawodnika sekcji League of Legends Illuminar Gaming, a także dowiedzieliśmy się o opuszczeniu AVEZ Esport przez Pawła „byaliego” Bielińskiego. Jednocześnie G2 Esports pozostało w walce o Mistrzostwo Świata, a FURIA zwyciężyła kolejny […]

W minionych dniach byliśmy świadkami wielu transferowych rewolucji. Nowych zawodników zatrudniły między innymi Team Vitality i Cloud9, zaś na polskiej scenie poznaliśmy kolejnego zawodnika sekcji League of Legends Illuminar Gaming, a także dowiedzieliśmy się o opuszczeniu AVEZ Esport przez Pawła „byaliego” Bielińskiego. Jednocześnie G2 Esports pozostało w walce o Mistrzostwo Świata, a FURIA zwyciężyła kolejny turniej RMR w Ameryce Północnej.

Nivera dołącza do Teamu Vitality

Team Vitality jest kolejną organizacją, która podstawiła na budowę sześcioosobowego składu CS:GO. Do drużyny trafił Nabil „Nivera” Benrlitom będący bratem Adila „ScreaMa” Benrlitoma. Pokazał swoje umiejętności dopiero w Teamie Heretics.

Vitality z sześcioosobowym składem. Nivera dołącza do zespołu

G2 Esports w półfinale Worlds, Fnatic nie

Marcin „Jankos” Jankowski i spółka po raz trzeci z rzędu wystąpią w półfinale Mistrzostw Świata w League of Legends. G2 Esports w niedzielę rozgromiło Gen.G, nie przegrywając ani jednej potyczki. Takim sukcesem nie może pochwalić się jednak ekipa Oskara „Selfmade’a” Boderka. Fnatic przegrało bowiem w ćwierćfinale z Top Esports.

Europa wciąż walczy! Jankos i jego G2 uzupełniają grono półfinalistów Worlds

FURIA wygrywa IEM New York NA

Łupem FURII Esports padł kolejny północnoamerykański turniej. Mowa tu oczywiście o Intel Extreme Masters New York: Online, w którego finale Brazylijczycy pokonali 100 Thieves. Tym samym zapewnili sobie awans na grudniowy IEM Global Challenge.

FURIA psuje pożegnanie 100 Thieves. Brazylijczycy wygrywają trzeci turniej RMR w Ameryce Północnej

es3tag przejdzie z Astralis do Cloud9

Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen po zakończeniu DreamHack Open Fall dołączy do Cloud9. Wartość jego nowego kontraktu wyniesie 2,1 miliona dolarów. W ostatnich miesiącach 24-latek walczył w Astralis, gdzie po raz pierwszy wygrał ważny turniej.

Plotki potwierdzone – es3tag przejdzie z Astralis do Cloud9

100 Thieves wycofuje się z CS:GO

Pandemia dotknęła mocno również 100 Thieves. Gracze dywizji CS:GO chcieli przenieść się do Europy, co dla organizacji było niemożliwe. Włodarze zespołu postanowili zakończyć współpracę, by zawodnicy nie byli ograniczeni i otrzymali to, czego 100 Thieves nie mogło im dać.

Oficjalnie: 100 Thieves wycofuje się ze sceny CS:GO

Czajek uzupełnia skład Illuminar Gaming

Od ubiegłego tygodnia na środkowej linii w Illuminar Gaming występować będzie Mateusz „Czajek” Czajek. 17-latek walczył wcześniej m.in. w 7more7 Pompa Teamie, z którym dotarł między innymi do fazy grupowej European Masters.

Czajek uzupełnia skład Illuminar Gaming na przyszły sezon!

byali opuszcza AVEZ

Po zakończeniu trzymiesięcznego okresu współpracy Paweł „byali” Bieliński podjął decyzję o opuszczeniu AVEZ Esport. Sam zainteresowany przyznał, że gra ostatnio się nie kleiła, a terminarz przepełniony był spotkaniami.

byali opuszcza szeregi AVEZ!

ESIC cofa bana dla jednego z trenerów

Jednym z ukaranych przez ESIC szkoleniowców był związany z forZe Sergey „⁠lmbt⁠” Bezhanov. W dwóch przypadkach oszustwo trenera okazało się fizycznie niemożliwe, w trzecim organizacja sama zebrała natomiast dowody na niewinność trenera, przez co został on uniewinniony.

Uniewinniony. ESIC cofa bana dla lmbt

Nadchodzi Akt III w VALORANCIE

Wraz z Aktem III w VALORANCIE pojawi się nowa aktualizacja. W ramach niej pojawi się nowa mapa Ice Box, która przeniesie graczy do mroźnej tundry. Zmiany dotknęły również Deathmatch. Został on rozszerzony do 14 graczy.

Nowa mapa, zmiany w deathmatchu i kolejce rankingowej. Nadchodzi VALORANT 1.10

Astralis ukarane przez LEC

Astralis zostało oficjalnie ukarane przez League of Legends European Championships za opóźnienia w płatnościach na rzecz graczy i menedżera dywizji League of Legends. Na znaną organizację nałożona została kara w wysokości 5 tysięcy euro.

Astralis ukarane przez LEC! Powód? Opóźnienia w płatnościach


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy lider europejskiej dywizji Quake Pro League

Pod nieobecność Macieja "Avka" Krzykowskiego pozostali członkowie europejskiej dywizji Quake Pro League Season 2 toczą zacięte boje. I to zacięte na t...