STS
fot. Actina PACT

118 na 120 możliwych rund – jak zaczynać nowy tydzień ESL MP, to tylko tak!

Faza ligowa ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 weszła w decydującą fazę. Dość powiedzieć, że na poniedziałkowy wieczór zaplanowano aż 8 starć w formacie BO1, z czego 4 są już za nami. I wcale nie obeszło się w nich bez niespodzianek.

Już pierwsze pojedynki przyniosły sporo emocji, wszak zarówno Illuminar Gaming z Actiną PACT, jak i x-kom AGO z Izako Boars stoczyły batalie trwające niemal maksymalny czas. Oba równolegle rozgrywane spotkania zakończyły się bowiem po 29 rundach. W konfrontacji prezentowanej na głównych kanałach ESL Polska bardzo dobrą grę defensywną na Trainie pokazywała ekipa Jacka „MINISE’A” Jeziaka. To właśnie ona wypracowała sobie pięć oczek zapasu przed zmianą stron, a po wygranej pistoletówce wydawało się, że do zwycięstwa pozostała już tylko prosta droga. No cóż, niekoniecznie, choć mimo niemałych problemów triumf udało się dowieźć do mety. Jeśli chodzi o pracę w obronie, to ta na pewno nie była sprzymierzeńcem graczy Izako Boars, którzy na Vertigo bardzo kiepsko radzili sobie przez długi czas. W pewnym momencie Jastrzębie prowadziły nawet 9:2, jednak w miarę upływu czasu to konkurenci przejmowali inicjatywę, by po znakomitym powrocie nie tylko odrobić wszystkie starty, ale finalnie sięgnąć także po trzy ligowe punkty.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Rewanże też nie zawiodły. Podrażnione porażkami AGO i iHG bez wątpienia chciały zamazać plamy i tym razem sięgnąć już po wygrane. Ale obraz gry zarówno w pierwszej, jak i w drugiej parze nie uległ szczególnej zmianie. Znów w obu starciach oglądaliśmy masę walki, a o wszystkim przesądziły detale. Pluć sobie w brodę muszą zawodnicy PACTU, bo to oni przez kilkanaście rund nadawali ton zmaganiom na Duście2. Po pierwszej połowie było wszak 10:5, ale po zamianie ról spotkanie nagle zaczęło wymykać się spod kontroli wicelidera ESL MP. Janusz „Snax” Pogorzelski i kompani wykorzystali nieporadność oponenta w ofensywie i zamknęli mecz zwycięstwem w najmniejszych możliwych rozmiarach. 30 rund, by przechylić szalę na swoją stronę, potrzebowali także podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa. IB postawiło niezwykle trudne warunki i niewiele brakło, żeby to właśnie Dziki sięgnęły dziś po pełną pulę, a przynajmniej zakończyły poniedziałkową rywalizację bez porażki. Ale jednak – doświadczenie i spokój w końcówce zagrało na korzyść obrońców tytułu, choć ci pewnie nie są szczególnie usatysfakcjonowani przebiegiem meczów w ramach krajowego czempionatu.

Dotychczasowe wyniki dzisiejszych spotkań w ESL Mistrzostwach Polski:

19 października
18:30 Illuminar Gaming 13:16 Actina PACT Train
18:30 x-kom AGO 13:16 Izako Boars Vertigo
19:30 Actina PACT 14:16 Illuminar Gaming Dust2
19:30 Izako Boars 14:16 x-kom AGO Train

Już za chwilę kolejne dwa dwumecze w ramach ESL MP – na serwerach pojawią się gracze AVEZ Esport, PLMIX, Wisły All in! Games Kraków oraz Teamu Gaminate. Transmisje będą dostępne odpowiednio tutaj oraz tutaj

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FURIA po raz pierwszy w historii na podium rankingu HLTV, Wisła oddala się od top 30

Krótko po zakończeniu Intel Extreme Masters New York 2020: Online w Ameryce Północnej, a także fazy grupowej DreamHack Open Fall 2020 w Europie pojawi...