STS
fot. fb.com/olfiics

Czy Pompa ucieknie ze strefy spadkowej? Czy PACT zbliży się do lidera?

Wczoraj w ESL Mistrzostwach Polski działo się sporo, ale nie zwalniamy tempa. Dziś bowiem przed nami kolejne trzy dwumecze, które mogą sporo pozmieniać w układzie tabeli albo przynajmniej wpłynąć na różnicę punktową dzielącą jedne zespoły od drugich.

Szczególne powody do zadowolenia będą mieć kibice Pompa Teamu, którzy swoich ulubieńców w akcji zobaczą aż czterokrotnie. Mniej miłą informacją jest to, że podopieczni Macieja „szemrona” Szemraja na ten moment zajmują ostatnie miejsce, które wiąże się ze spadkiem z rozgrywek. Los to nie do pozazdroszczenia i aby go uniknąć, PT musi zacząć w końcu wygrywać. A okazja ku temu przednia, bo o 18:30 na drodze Pompy stanie PLMIX, który podobnie jak dzisiejszy rywal, dotychczas wygrał zaledwie dwa spotkania, ale z uwagi na swój miksowy charakter we wtorek nie będzie raczej faworytem. O wiele trudniej o sukces gracze szemrona będą mieć dwie godziny później, gdy podejmą Actinę PACT. Jacek „MINISE” Jeziak i jego koledzy wczoraj urwali punkty Illuminar Gaming, a dziś w przypadku dwóch triumfów mogą zmniejszyć swoją stratę do przewodzącej stawce Wisły All in! Games Kraków do pięciu oczek.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


A skoro o Illuminar mowa – także Janusz „Snax” Pogorzelski i jego koledzy będą mieć szansę na poprawienie swojego bilansu. Tą będzie starcie z PGE Turowem Zgorzelec, który, mimo że przystąpił do rozgrywek jako beniaminek, dotychczas radził sobie zaskakująco dobrze. Skład znany wcześniej jako los kogutos w tym sezonie wygrał już cztery spotkania i ma zaledwie pięć punktów mniej niż jego wtorkowy przeciwnik. Niemniej trudno oczekiwać, by tym razem podopieczni klubu koszykarskiego z Dolnego Śląska powiększyli swój dorobek, tym bardziej że iHG w przypadku dwóch ewentualnych zwycięstw będzie mogło przynajmniej na jakiś czas wskoczyć na fotel wicelidera i trudno zakładać, że ekipa ligowych weteranów przepuści taką okazję.

Wtorkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

20 października
18:30 PLMIX vs Pompa Team Mirage
18:30 Illuminar Gaming vs PGE Turów Zgorzelec Train
19:30 Pompa Team vs PLMIX Nuke
19:30 PGE Turów Zgorzelec vs Illuminar Gaming Dust2
20:30 Actina PACT vs Pompa Team Nuke
21:30 Pompa Team vs Actina PACT Vertigo

Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi poza Majorem Rainbow Six, ale na finałach European League

Drugi etap European League Season 1 jest już historią. I chociaż Natus Vincere w swoim ostatnim meczu gładko pokonało Rogue, to finalnie i tak zakończ...