Sprout dycha
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Dziś przedostatni dzień DH Open Fall, Sprout i OG powalczą o siódme miejsce

Już jutro poznamy zwycięzcę DreamHack Open Fall 2020, czyli trzeciego europejskiego turnieju RMR. Nim to jednak nastąpi, rozegrane zostanie jeszcze kilka spotkań – dziś na przykład poznamy ostateczny los trójki rywalizujących na zawodach Polaków.

Ekipy, których członkami są Paweł „dycha” Dycha, Michał „snatchie” Rudzki i Mateusz „mantuu” Wilczewski, co prawda przegrały już swoje mecze w drabince przegranych, ale ich przygoda z imprezą jeszcze się nie zakończyła. Do rozegrania został bowiem mecz, którego stawką jest siódme miejsce – miejsce gwarantujące 6 tysięcy dolarów oraz 1563 punktów rankingowych. A kto ma większe szanse na jego zajęcie? Trudno powiedzieć, bo z jednej strony podczas bezpośredniego starcia w eliminacjach do cs_summit 6 górą było OG, podczas gdy przy okazji ESL One Cologne 2020 ze zwycięstwa mogli cieszyć się reprezentanci Sprout. Niezależnie jednak od sobotniego rozstrzygnięcia pozycja obu drużyn w europejskim rankingu praktycznie się nie zmieni – skład dychy i snatchiego nadal będzie poza Majorem, zespół mantuu zaś pozostanie na lokacie premiowanej statusem pretendenta.

Niemniej ten pojedynek dopiero o 20:00. Siedem godzin wcześniej na serwerze zameldują się natomiast Heroic i Ninjas in Pyjamas, których boje w dolnej drabince trwają od pierwszej jej rundy, ale dla jednej z ekip dziś się zakończą. Z kolei zwycięzca tego meczu kilka godzin później zmierzy się z Astralis w decydującym spotkaniu, którego triumfator już jutro podejmie Team Vitality w wielkim finale zawodów. W międzyczasie odbędzie się też potyczka BIG z Fnatic, gdyż formacje te muszą ustalić między sobą, która będzie finiszować na piątym, a która na szóstym miejscu.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

24 października

4. runda drabinki przegranych

13:00 Heroic vs Ninjas in Pyjamas BO3

Mecz o 5. miejsce

16:30 BIG vs Fnatic BO3

Finał drabinki przegranych

20:00 Astralis vs Heroic/NiP BO3

Mecz o 7. miejsce

20:00 Sprout vs OG BO3

Anglojęzyczna transmisja z powyższych spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale DreamHack na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Fall 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bolesna porażka Homeless na koniec fazy grupowej European Challenger League

Za nami faza grupowa European Challenger League 2020 w Rainbow Six: Siege. Wczoraj swój ostatni mecz w tym etapie rozgrywek rozegrali też Polacy z Hom...