fot. ESL/Adam Łakomy

ESL MP: Wisła pewna pierwszego miejsca, coraz trudniejsza sytuacja Pompy i PLMIXU

Poniedziałki z ESL Mistrzostwami Polski Jesień 2020 zawsze kojarzyły się ze sporą liczbą spotkań. Nie inaczej było dziś, gdy kibice mogli śledzić 4 dwumecze, w tym hitowe starcie Illuminar Gaming z Wisłą All in! Games Kraków. W obozie ekipy ze stolicy Małopolski mają na pewno sporo powodów do radości, bo Biała Gwiazda jest już pewna pierwszego miejsca po fazie zasadniczej rozgrywek.

Wiktor „mynio” Kruk wraz z partnerami są podczas jesiennej edycji krajowego czempionatu ekipą, która z rzadka musi przełykać gorycz porażki. Dziś takiej konieczności nie było, bo krakowianie na obu mapach rozprawili się z iHG, a więc z trzecią drużyną ligowej tabeli. Komplet punktów sprawił, że podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego nie tylko umocnili się na fotelu lidera, ale osiągnęli na tyle pokaźną przewagę, że w żadnym scenariuszu do końca rozgrywek tegoż fotela już nie opuszczą. Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka utrudnili za to sobie kwestię bezpośredniego awansu do półfinału drabinki play-offów, bo nie uciekli dwóm innym zainteresowanym takim przywilejem zespołom – mowa tu o Actinie PACT oraz x-kom AGO.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Za sprawą spotkań z udziałem Pompa Teamu oraz PLMIXU sporo działo się również w dolnych rejonach tabeli. Powiew optymizmu pojawił się w szeregach drugiej z wymienionych piątek, bo to ona tego wieczoru zgarnęła chociaż jedną wygraną, przez co opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Niemniej sytuacja obu czerwonych latarni tych rozgrywek nie jest najlepsza, bo ciągle tracą one niewielki dystans do miejsc gwarantujących grę w fazie pucharowej, a przede wszystkim uniknięcie spadku. Oczko wyżej w klasyfikacji powędrowało za to Izako Boars, które pewnie wygrało dziś oba mecze, co pozwoliło popularnym Dzikom przeskoczyć w tabeli Team Gaminate. W środku stawki sytuacja jest jednak niezwykle napięta i zapewne dopiero 9. kolejka ESL MP przyniesie rozstrzygnięcia.

Komplet poniedziałkowych wyników w ESL MP prezentuje się następująco:

26 października
18:30 Illuminar Gaming 5:16 Wisła All in! Train
18:30 x-kom AGO 16:9 Pompa Team Mirage
19:30 Wisła All in! 16:11 Illuminar Gaming Dust2
19:30 Pompa Team 12:16 x-kom AGO Vertigo
20:30 PLMIX 13:16 Team Gaminate Train
20:30 Izako Boars 16:10 Pompa Team Nuke
21:30 Team Gaminate 7:16 PLMIX Overpass
21:30 Pompa Team 3:16 Izako Boars Train

Kolejne spotkania w ramach ESL MP już jutro od 18:30. Najciekawiej zapowiada się ostatnie starcie wieczoru, w którym zobaczymy graczy PACTU oraz AVEZ Esport.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nadchodzi 7. sezon Apex Legends, a wraz z nim nowa bohaterka i mapa

Nieco ponad tydzień dzieli nas od startu siódmego sezonu rywalizacji w Apex Legends. Niemniej już dziś twórcy ujawnili, czego możemy się spodziewać i...