fot. x-kom AGO

Ciasno na podium ESL MP. Korespondencyjna walka AGO, iHG i PACT

Wczoraj Wisła All in! Games Kraków zapewniła sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski. Jednakże pozostałe formacje nadal nie mogą być pewne swego losu, a na podium jest tak ciasno, że bardziej się chyba nie da. Aczkolwiek dzisiejsze mecze i korespondencyjne pojedynki z udziałem x-komu AGO, Illuminar Gaming i Actiny PACT mogą co nieco w tej kwestii zmienić.

O godzinie 18:30 na serwerze zobaczymy właśnie m.in. wspomniane Illuminar, które wczoraj zostało dwukrotnie pokonane przez Wisłę. Niemniej podopieczni Adriana „imd” Piepera muszą zostawić to niepowodzenie za sobą, bo przed nimi kolejny pojedynek – tym razem z PLMIXEM. Ekipa Piotra „morelza” Taterki dzień wcześniej urwała punkty Teamowi Gaminate, ale mimo to nadal znajduje się w strefie spadkowej z punktem straty do bezpiecznego miejsca. Na owym bezpiecznym miejscu znajduje się PGE Turów Zgorzelec, który po niezłym stracie sezonu wyraźnie stracił impet. A to nie jest dobra informacja, tym bardziej że we wtorek na drodze beniaminka stanie nadal liczące na finisz w czołowej dwójce AGO.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Kilka godzin później kolejnych punktów poszuka również PACT. Jacek „MINISE” Jeziak i jego koledzy na ten moment okupują fotel wicelidera, ale bynajmniej nie są na nim bezpieczni. Jeżeli więc nie chcą oglądać się na innych, to muszą wieczorem zgarnąć komplet punktów, a to niekoniecznie musi być łatwe. Wszystko dlatego, że ich najbliższy rywal, AVEZ Esport, niespodziewanie stał się zamieszany w grę o utrzymanie i na dobrą sprawę ma już nóż na gardle. Wicemistrzowie poprzedniego sezonu w trwających rozgrywkach wygrali tylko czterokrotnie i znajdują się tuż nad strefą spadkową. A biorąc pod uwagę, że dziś gra PLMIX, możliwy jest scenariusz, w którym AVEZ spadnie nawet na przedostatnie miejsce.

Wtorkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski w CS:GO prezentuje się następująco:

27 października
18:30 Illuminar Gaming vs PLMIX BO1
18:30 x-kom AGO vs PGE Turów Zgorzelec BO1
19:30 PLMIX vs Illuminar Gaming BO1
19:30 PGE Turów Zgorzelec vs x-kom AGO BO1
20:30 AVEZ Esport vs Actina PACT BO1
21:30 Actina PACT vs AVEZ Esport BO1

Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa błyskawiczne 3:0 i trofeum w kieszeni. Agresivoo i Misfits Premier triumfują w finałach LFL

Misfits Premier dosłownie przejechało się po oponentach w finałach La Ligue Française 2020. O tytuł mistrza wraz z podopiecznymi Adriana "Hatchy'ego"...