STS
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ pokonuje PGE Turów i inkasuje cenne sześć punktów w ESL Mistrzostwach Polski

Ósma kolejka ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zakończyła się starciem dwóch sąsiadów z tabeli. W środę AVEZ Esport pokonało PGE Turów Zgorzelec zarówno na Mirage’u, jak i na Nuke’u, dzięki czemu dopisało do swojego dorobku sześć punktów. Warto jednak mieć na uwadze, że reprezentanci klubu sportowego do dzisiejszego dwumeczu przystąpili w osłabieniu – miejsce Szymona „kRaSnaLa” Mrozka, który z przyczyn technicznych nie mógł wziąć udziału w dzisiejszym spotkaniu, zajął Grzegorz „fully” Traler.

PGE Turów Zgorzelec 12 : 16 AVEZ Esport

(8.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
12 4 Mirage 11 16
8 5

Już od pierwszych rund starcia na Mirage’u oglądaliśmy dominację AVEZ. Skuteczne i przemyślane ataki przekładały się na szybko rosnącą liczbę rund po stronie terrorystów. Strona broniąca do głosu doszła dopiero w siódmym starciu, ale chwilę później znowu kontrolę przejęła ekipa Piotra „nawrota” Nawrockiego, która pierwszą połowę wygrała 11:4. Pomimo trudnej sytuacji PGE Turów Zgorzelec nie złożyło broni i postanowiło za wszelką cenę poprawić swój wynik. Niestety przebudzenie Karola „Enzo” Lasoty i spółki nastąpiło za późno, ponieważ ostatecznie Ośmiornice dowiozły swoją przewagę do końca, zwyciężając 16:11.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


AVEZ Esport 16 : 7 PGE Turów Zgorzelec

(8.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 9 Nuke 6
7 1

Dobra końcówka Mirage’a dla PGE Turów Zgorzelec pokazała, że młoda drużyna może na równi rywalizować z tak ogranym rywalem. Z taką samą myślą na serwer drugiej mapy dołączyli gracze PGE, którzy wygrali rundę pistoletową i wykorzystali przewagę finansową. Ośmiornice dopiero po zakupie pełnego wyposażenia były w stanie odpowiedzieć należytą siłą i spotkanie się wyrównało. Do samego końca pierwszej połowy nie było wiadomo, kto będzie przystępował do zmiany stron jako lider. Dopiero w samej końcówce AVEZ zapewniło sobie lekką przewagę 9:6. nawrot i spółka tym razem nie mieli problemu z postawieniem kropki nad i. Na Nuke’u trzecia drużyna naszego rankingu rodzimych składów wygrała 16:7.

Obecny układ tabeli, szczegółowy harmonogram i wszystkie inne informacje dotyczące turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

To nie koniec pożegnań w FaZe. YNk nie jest już trenerem zespołu!

Dziś fani FaZe Clanu otrzymali potężny cios w postaci transferu Nikoli "NiKo" Kovača do G2 Esports. Na tym jednak nie koniec środowych pożegnań, niesp...