fot. Riot Games

Pełna seria czy jednostronne widowisko? Dla kogo first blood? Sprawdzamy ofertę STS-u na finał Worlds

Na całym świecie odliczane są już godziny do rozpoczęcia prawdziwego esportowego święta. W sobotnie przedpołudnie wystartuje bowiem finał Worlds 2020, na który zwrócone będą oczy nie tylko fanów League of Legends na absolutnie najwyższym poziomie, ale wszystkich choć trochę interesujących się grami komputerowymi. Nic więc dziwnego, że na tak ważne wydarzenie partner naszego serwisu, STS, przygotował bogatą ofertę.

Zacznijmy jednak od przedstawienia bohaterów jutrzejszego spektaklu. Po dwóch stronach barykady staną gracze Suning oraz DAMWON Gaming. Samego spotkania raczej nie trzeba reklamować, ale o ile ciekawsza będzie jego narracja, gdy powiemy, że poza walką o mistrzostwo świata będzie to także walka dwóch wielkich regionów – Chin oraz Korei. A jak na tę rywalizację zapatrują się eksperci STS-u? Posiłkując się kursami na ten pojedynek, zdecydowanym faworytem wydaje się DAMWON. Wygrana przedstawicieli LCK wyceniana jest na 1,42, z kolei triumf rywali okraszony jest kursem 2,87. Nie oznacza to jednak, że na pewno będziemy świadkami jednostronnej batalii – gra toczy się wszakże do trzech wygranych, co oczywiście sprawia, że finałowe starcie może liczyć nawet pięć gier. Gdyby kwestia mistrzostwa rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej możliwej rozgrywce, STS zapłaci nam 2,68, o ile rzecz jasna takie wydarzenie wcześniej znajdzie się na naszym kuponie.


Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


Jak już zostało wspomniane, faworytem bukmacherów są Jang „Nuguri” Ha-gwon i kompani, ale fakt ten tylko dodaje różnorakich możliwości postawienia na nieco bardziej skomplikowane kombinacje. Z pewnością ciekawą opcją może być zagranie DAMWON z handicapem -1,5, bo za takie zdarzenie jesteśmy w stanie pomnożyć swój wkład o 1,88. W praktyce oznacza to, że drużyna z Korei musiałaby wygrać różnicą co najmniej dwóch punktów, a zatem wyniki 3:1 i 3:0 dla DWG spełniałyby założenie naszego kuponu. A skoro już o rezultatach mowa, to dla odważniejszych proponujemy obstawienie konkretnego rozstrzygnięcia zmagań. Tutaj kursy są naprawdę wysokie i według nich najbardziej prawdopodobnym wynikiem finału jest 3:0 na korzyść mistrzów LCK (3,48) oraz 3:1 (3,50). Jeśli jednak czujecie, że Suning sprawi niespodziankę, to triumf tego zespołu 3:2 to szansa na zgarnięcie 650 złotych za każdą postawioną stówę. Najwyżej wyceniana, a zarazem teoretycznie najmniej możliwa, jest wygrana SUN 3:0 – kurs na takie rozstrzygnięcie to 7,43.

CZYTAJ TEŻ:
Czarne konie turnieju czy niepodważalni faworyci? Suning vs DAMWON – finał Worlds 2020

Oczywiście w ofercie STS-u znalazło się dużo innych wartych rozważenia typów. Możemy chociażby wybrać, kto naszym zdaniem jako pierwszy przeleje krew w całej serii, czy nawet na konkretnej mapie. Gdyby first blood tego pojedynku stał się udziałem DAMWON, nasze pieniądze pomnożymy przez 1,75. Tak samo cenny byłby w tym przypadku pierwszy smok dla Koreańczyków, a 10 groszy mniej „kosztowałaby” pierwsza wieża. Swoje oszczędności możemy ulokować też w zdarzeniach związanych z sumą zabójstw. STS na każdą z map ustalił linię zgonów na poziomie 27,5 – jeśli będzie ich więcej, bukmacher będzie musiał wypłacić nam 188 złotych za każdą zainwestowaną setkę, a jeśli mniej – 180 zł. 

Poza samym finałem Worldsów warto zastanowić się nad wskazaniem zdobywcy tytułu MVP turnieju. Tutaj STS daje nam możliwość wyboru dowolnego zawodnika z obu uczestniczących w finale składów. Najbliżej nagrody dla najbardziej wartościowego gracza zawodów w Szanghaju są zdaniem ekspertów STS-u Heo „ShowMaker” Su oraz Jang „Nuguri” Ha-gwon – odpowiednio midlaner i toplaner DAMWON. Zdobycie statuetki przez jednego i drugiego okraszone jest tym samym kursem wynoszącym 3,75. W czołowej trójce znalazł się także przedstawiciel drugiej z drużyn. Największe szanse na indywidualne wyróżnienie z obozu Suning ma Lê „SofM” Quang Duy, występujący na pozycji dżungleraZdobycie przez 22-latka tytułu MVP to szansa na zarobienie niezłej kasy – ustalony kurs to 6,50. 

Po więcej informacji dotyczących Worlds 2020 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy grupy Legends of Runeterra Masters Europe

W połowie września ogłoszono pierwszy reprezentacyjny turniej dla Legends of Runeterra, gry karcianej ze stajni Riot Games. Wydarzenie to nosi nazwę L...