Z całą pewnością głównym punktem ubiegłego tygodnia były kończące się Mistrzostwa Świata w League of Legends, które wygrali reprezentanci DAMWON Gaming. Prócz tego potwierdzony został transfer Nikoli „NiKo” Kovača do G2 Esports, a siedmiu Polaków awansowało do play-offów ESEA Mountain Dew League, w których zawalczą o udział w ESL Pro League. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia ostatnich siedmiu dni.

DAMWON nowym mistrzem świata LoL-a

DAMWON Gaming pokonało w wielkim finale Mistrzostw Świata League of Legends Suning. Koreańczycy przerwali tym samym dwuletnią passę zwycięstw chińskich zespołów. Nowi mistrzowie oddali rywalom tylko jedną potyczkę.

https://cybersport.pl/274267/korea-wraca-na-tron-damwon-gaming-nowym-mistrzem-swiata-league-of-legends/

NiKo dołącza do G2 Esports

Po czterech latach Nikola „NiKo” Kovač zakończył swoją przygodę z FaZe Clanem. Bośniak przeniósł się do G2 Esports, gdzie dołączy do swojego kuzyna huNtera-. W starym zespole jego miejsce zajmie natomiast tymczasowo Olof „⁠olofmeister⁠” Kajbjer.

https://cybersport.pl/273732/kuzyni-kovac-w-jednej-druzynie-niko-dolacza-do-g2-esports/

FaZe żegna również trenera

Prócz Kovača FaZe Clan niespodziewanie opuścił również dotychczasowy trener zespołu Janko „YNk” Paunović. W oświadczeniu powiedział on, że próbował bezskutecznie wyciągnąć drużynę z kłopotów, ale po porażce uznał, że najlepszą drogą dla obu stron będzie rozstanie.

https://cybersport.pl/274002/to-nie-koniec-pozegnan-w-faze-ynk-nie-jest-juz-trenerem-zespolu/

Trio z dawnego Illuminar szuka drużyny

Po kilku miesiącach rozłąki Daniel „STOMP” Płomiński, Oskar „oskarish” Stenborowski oraz Michał „mono” Gabszewicz ponownie łączą siły. Trio z dawnego Illuminar Gaming ogłosiło, że wspólnie szuka nowej organizacji. Ww. gracze nie wykluczają dołączenia do gotowego składu, ani utworzenia nowej ekipy.

https://cybersport.pl/273801/trio-z-dawnego-illuminar-znowu-razem/

Misfits Premier triumfuje w finałach LFL

Tobiasz „Agresivoo” Ciba i jego ekipa wygrała La Ligue Française 2020. Podopieczni Adriana „Hatchy’ego” Widery bez problemów przebrnęli przez play-offy i wygrali w wielkim finale 3:0 z GamersOrigin.

https://cybersport.pl/273849/dwa-blyskawiczne-30-i-trofeum-w-kieszeni-agresivoo-i-misfits-premier-triumfuja-w-finalach-lfl/

Illuminar poza eliminacjami do IEM-a

Illuminar Gaming nie ma już szans na awans do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian. Polacy w niedzielę przegrali bowiem starcie z North i zostali tym samym wyeliminowani z kwalifikacji. Warto wspomnieć, że w grze ciągle pozostaje Sprout niemogące przegrać już żadnego starcia.

https://cybersport.pl/274341/koniec-marzen-o-iem-ie-illuminar-odpada-z-zamknietych-eliminacji/

Siedmiu Polaków w walce o awans do EPL

Sprout i Wisła All in! Games Kraków znalazły się w czołowej ósemce europejskich rozgrywek ESEA Mountain Dew League i już niebawem rozpoczną walkę o miejsce w ESL Pro League. Nieco mniej szczęścia miało AVEZ Esport, które o udział w następnym sezonie 2. ligi będzie walczyć w barażach.

https://cybersport.pl/274249/faza-zasadnicza-mdl-a-za-nami-siedmiu-polakow-wciaz-walczy-o-esl-pro-league/

Akademicki Związek Sportowy łączy siły z Edu Esports League

Akademicki Związek Sportowy dołączył do projektu Edu Esports League jako współorganizator. Najlepsi gracze LoL-a awansują na międzynarodowe University Esports Masters, a w naszym kraju zobaczymy również turniej Counter-Strike'a: Global Offensive.

https://cybersport.pl/274182/akademicki-zwiazek-sportowy-laczy-sily-z-edu-esports-league/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.