STS
fot. Actina PACT

Oby tym razem bez problemów! Przed nami ostatnia kolejka ESL Mistrzostw Polski

Wczoraj Valve sprawiło wszystkim psikusa – awaria serwerów CS:GO sprawiła, że niektórzy organizatorzy musieli opóźnić swoje mecze, inni zaś w ogóle je przełożyli. W tej drugiej sytuacji znalazły się ESL Mistrzostwa Polski, wobec czego inauguracja dziewiątej i jednocześnie ostatniej kolejki nastąpi dopiero dziś.

Podczas owej inauguracji na serwerze zamelduje się triumfator fazy zasadniczej, Wisła All in! Games Kraków. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka w minionych tygodniach tylko trzykrotnie opuszczali serwer bez kompletu punktów i obecnie mogą pochwalić się aż siedmiopunktowym prowadzeniem nad drugim Illuminar Gaming. Biała Gwiazda nie walczy więc już praktycznie o nic, ale tego samego nie można powiedzieć o jej dzisiejszym rywalu. Matematycznie Actina PACT nadal ma szansę znaleźć się nawet w czołowej dwójce, ale równie dobrze może spaść poniżej czwartego miejsca. Co gorsza, w obu wypadkach nie wszystko zależy od podopiecznych Vincenta „VinSa” Jozefiaka i nawet ewentualne dwa zwycięstwa nad Wisłą nie zapewnią im bezpieczeństwa – znaczenie będą mieć także wyniki innych ekip.

W tym kontekście ważne będą także rezultaty odniesione przez AVEZ Esport. Zespół ten obecnie oglądaj plecy graczy VinS, ale traci do nich zaledwie pięć punktów, możliwa jest więc sytuacja, w której to zespół Piotra „nawrota” Nawrockiego wskoczy na czwartą lokatę. Aby tak się stało PACT musi oczywiście dwukrotnie przegrać z Wisłą, AVEZ natomiast zmuszone będzie rozprawić się z nadal walczącym o pozostanie w lidze Teamem Gaminate. Dla obu ekip będzie to jednocześnie rozgrzewka przed ruszającymi dziś otwartymi eliminacjami do DreamHack Masters Winter 2020, w których, co ciekawe, Kacper „Riczi Maszynka” Benc z Gaminate przywdzieje już barwy Ośmiornic. Ale nim tak się stanie, 23-latek spróbuje pomóc swoim dotychczasowym kolegom przybliżyć się do utrzymania w ESL MP.

Wtorkowy harmonogram ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

3 listopada
16:00 AVEZ Esport vs Team Gaminate BO1
17:00 Team Gaminate vs AVEZ Esport BO1
20:30 Wisła All in! vs Actina PACT BO1
21:30 Actina PACT vs Wisła All in! BO1

Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wisła i Sprout zaczynają grę w play-offach Nine to Five

Najważniejszym dziś wydarzeniem będzie oczywiście start eliminacji do DreamHack Masters Winter 2020, ale nie tylko tam zobaczymy w akcji rodzime forma...