STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Odnowione Dignitas, Fnatic dzień po katastrofie. Przed nami kolejne mecze Flashpointa

Za nami pierwsze mecze w ramach grupy B, ale to dopiero początek drugiego sezonu Flashpointa. Dziś do gry wchodzą bowiem formacje z grupy A i także tutaj bez problemu znajdziemy warte śledzenia historie, które uczynią poszczególne starcia jeszcze ciekawszymi.

Weźmy na przykład zaplanowaną na godzinę 14:00 potyczkę, w której udział weźmie Dignitas. Skandynawska ekipa w minionych tygodniach przeszła gruntowną przebudowę, a z czterech członków legendarnego składu Ninjas in Pyjamas ostało się zaledwie dwóch, Patrik „f0rest” Lindberg oraz Adam „friberg” Friberg. Duet weteranów wspierany przez młodsze pokolenie spróbuje więc jeszcze raz powrócić do światowej czołówki, a pierwszą ku temu okazją będzie mecz z MAD Lions. Popularne Lwy również mają za sobą kadrową rewolucję, w której wyniku poza zespołem znalazł się m.in. Paweł „innocent” Mocek. Efekty? Cóż, na razie dość mieszane, bo z jednej strony duńska piątka przegrała z o wiele niżej notowaną Wisłą All in! Games Kraków w finale betway Nine to Five, a drugiej zaś dopiero co ograła Fnatic.


Aktualne informacje o Flashpoint Season 2 znajdziesz w naszej relacji:


Fnatic, dla którego owa porażka była niezwykle bolesna, bo oznaczała pożegnanie z Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020. Szwedzi tym samym zaliczyli mocny falstart po dwutygodniowej przerwie od gry i zapewne chętnie go sobie zrekompensują w innych rozgrywkach. Teoretycznie okazja ku temu wydaje się przednia, bo ich najbliższy przeciwnik, c0ntact Gaming, zdecydowanie faworytem grupy A nie jest. Z drugiej strony warto pamiętać, że podopieczni znanego z x-kom teamu Neila „NeiLa_M” Murphy’ego niedawno zapewnili sobie awans na DreamHack Masters Winter 2020 i to mimo dokonanych przed kilkoma tygodniami zmian kadrowych. Międzynarodowy skład równie dobrze może być więc niewygodnym przeciwnikiem, który chętnie wykorzysta rolę underdoga, by utrzeć nosa szwedzkiemu oponentowi.

Lista środowych spotkań prezentuje się następująco:

11 listopada

Półfinał drabinki wygranych grupy A

14:00 Dignitas vs MAD Lions BO3
17:00 Fnatic vs c0ntact Gaming BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GametoonPolska na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 2 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Illuminar Gaming

Ekipa STOMPA i oskarisha podąża śladami PACTU

Dwa dni temu Actina PACT awansował do właściwej części betway Nine to Five 6 dzięki zwycięstwu w grupie A. Dziś tą samą drogą spróbuje podążyć także F...