Znamy już komplet półfinalistów Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020. W piątek na wysokości zadania stanęły Complexity Gaming oraz Team Vitality, które wyrzuciły z turnieju kolejno BIG i Heroic.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu głównymi bohaterami byli członkowie Complexity Gaming. W ubiegłym miesiącu gracze BIG po zwycięstwie 2:0 odebrali im drugie miejsce w grupie B regularnego sezonu BLAST Premier Fall Series, natomiast od tamtego pojedynku minęły trzy tygodnie, które Complexity poświęciło na szlifowanie gry z Justinem "jks-em" Savagem. Efekty pracy ekipy było widać w dzisiejszym starciu – Complexity zdobyło punkt w serii na wybranym przez rywali Nuke'u, oddając sześć rund w pierwszej połowie i ani jednej w drugiej. To musiało zrobić wrażenie na niemieckojęzycznej piątce, ale ta jeszcze niczego nie przegrała. Wystarczyło, że wyszarpałaby przeciwnikom Overpassa i dalej byłaby w grze o półfinał. Ale nie wyszarpała. Przyczyn niepowodzenia podopiecznych Tobiasa "towa b" Herberholda należy szukać w pierwszej części spotkania, gdzie BIG zapunktowało tylko pięć razy i pomimo dobrej gry w ataku odpadło z rozgrywek.

CZYTAJ TEŻ:
Astralis i FaZe za burtą IEM Beijing-Haidian. O finał powalczą Na`Vi z G2

Wieczorem na kibiców czekała za to prawdziwa gratka. Starcie pierwszej drużyny światowego rankingu z wiceliderem tego zestawienia, czyli konfrontacja Teamu Vitality z Heroic. Obie drużyny w październiku walczyły ze sobą o tytuł DreamHack Open Fall – wtedy po pięciu niesamowitych mapach triumfowali Duńczycy. W przypadku dzisiejszego meczu mogliśmy mieć pewność, że nie będzie miało aż pięciu odsłon, aczkolwiek ostrzyliśmy sobie zęby na zaciętą rywalizację. I wymazując pierwszą mapę dokładnie taka była. Pszczółki bez problemów zapisały na swoje konto Overpassa, jednak Heroic wyrównało stan spotkania na przedłużonym o dogrywkę Nuke'u. A potem nadeszło Inferno, gdzie Vitality zgodnie z planem wprowadziło do gry Nabila "Niverę" Benrlitoma w miejsce Richarda "shoxa" Papillona. Młody Belg zwykł nie zawodzić na mapach, na których dostawał szansę i tak też było tym razem. Młodszy brat ScreaMa wespół z Mathieu "ZywOo" Herbautem był najskuteczniejszy na całym serwerze, prowadząc ekipę prosto do najlepszej czwórki IEM Beijing-Haidian.

Wyniki dzisiejszych meczów europejskiego IEM Beijing-Haidian:

20 listopada

Ćwierćfinał

15:00 Complexity Gaming 2:0 BIG Nuke 16:6
Overpass 16:14
18:30 Heroic 1:2 Team Vitality Overpass 7:16
Nuke 19:15
Inferno 12:16

Jutro dzień półfinałów turnieju – G2 Esports w bitwie o finał podejmie Natus Vincere, a Team Vitality spróbuje zatrzymać rozpędzającego się Juggernauta, a więc nic innego, jak skład Complexity Gaming. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących europejskiej dywizji IEM Beijing-Haidian znajdziecie w naszej relacji tekstowej: