Miniony tydzień był bardzo intensywny dla całej esportowej społeczności. Z jednej strony zakończyły się popularne zawody jak Intel Extreme Masters Beijing-Haidian, czy choćby ESL Mistrzostwa Polski. Do tego odbyła się również gala Esports Awards, a w świecie League of Legends w najlepsze kręci się karuzela transferowa. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia ostatnich siedmiu dni.

Vitality wygrywa europejskie IEM Beijing-Haidian 2020

Team Vitality został zwycięzcą europejskiej edycji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020. Zachodnioeuropejski zespół pokonał w pięciomapowym pojedynku Natus Vincere i przełamał tym samym klątwę drugiego miejsca, którą był obarczony przez swoje cztery ostatnie finały.

https://cybersport.pl/276751/do-pieciu-razy-sztuka-vitality-wygrywa-europejskie-iem-beijing-haidian-2020/

Illuminar mistrzem Polski w CS:GO

Illuminar Gaming zgarnęło tytuł mistrza Polski w Counter-Strike'a: Global Offensive. W wielkim finale Janusz "Snax" Pogorzelski i jego koledzy zmierzyli się z faworytami – Wisłą All in! Games Kraków. Po ciężkiej batalii odnieśli sukces, dzięki czemu zobaczymy ich podczas DH Open November 2020, czy zamkniętych eliminacji do IEM Katowice 2021.

https://cybersport.pl/276726/wisla-poplynela-illuminar-wygrywa-esl-mistrzostwa-polski-jesien-2020/

Team Envy w play-offach Flashpointa

Mimo blamażu w fazie grupowej Flashpointa Team Envy otrzymał dodatkową szansę na awans do play-offów, którą bez wahania wykorzystał. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego w meczu ostatniej szansy zmierzyli się z Gen.G i zwyciężyli 2:1.

https://cybersport.pl/276729/ostatnia-szansa-wykorzystana-envy-w-play-offach-flashpointa/

Nisha zdobył statuetkę Esports Awards

Laureatem jednej z najważniejszych kategorii został Michał „Nisha” Jankowski. 20-letni zawodnik Teamu Secret otrzymał statuetkę dla najlepszego gracza komputerowego roku. Organizatorzy gali docenili również Michała Słowińskiego i Steve’a Dudenhoeffera za ogromny wkład za wyjaśnienie afery trenerskiej.

https://cybersport.pl/276657/esports-awards-rozdane-nisha-najlepszym-graczem-roku/

Kolejne problemy kadrowe ENCE

Po załataniu ostatnich dziur w składzie ENCE musi zmierzyć się z kolejnym problemem. Jere "sergej" Salo postanowił spełnić obowiązek i od stycznia 2021 roku rozpocznie służbę wojskową. W minionym tygodniu nie był jeszcze znany następca 20-latka, a organizacja w komunikacie poinformowała o omawianiu okresu nieobecności Sala.

https://cybersport.pl/275951/problemow-kadrowych-ence-ciag-dalszy-sergej-idzie-w-kamasze/

flusha skazany za oszustwo podatkowe

Robin „flusha” Rönnquist został skazany przez szwedzki sąd za oszustwo podatkowe. 27-latek miał nie zgłosić do tamtejszego urzędu skarbowego dochodu przekraczającego miliona koron. Legenda Counter-Strike'a będzie musiała odpracować 120 godzin prac społecznych oraz zapłacić 40% nieopłaconej należności.

https://cybersport.pl/276372/flusha-skazany-przez-szwedzki-sa-za-oszustwo-podatkowe/

Perkz dołącza do Cloud9, Rekkles zajmuje jego miejsce w G2

Luka "Perkz" Perković w minionym tygodniu oficjalnie opuścił G2 Esports, po czym został zwerbowany przez Cloud9. Legenda w nadchodzącym sezonie rozpocznie swoją pierwszą przygodę poza Starym Kontynentem, grając na środkowej alejce. Do ekipy Marcina "Jankosa" Jankowskiego dołączył natomiast Martin „Rekkles” Larsson znany z dotychczasowej gry we Fnatic.

https://cybersport.pl/275833/g2-perkz-cloud9-transfer-oficjalnie-lol/

Trymbi zagra w LEC, Vander opuszcza Rogue

Oskar „Vander” Bogdan zakończył swoją przygodę z Rogue i jest łączony z transferem do Misfits Gaming. Na jego miejscu w drużynie pojawi się jednak inny Polak – Adrian „Trymbi” Trybus. Organizacja na górną linię sprowadziła ponadto Andreia „Odoamne” Pascu, który zastąpi Finna „Finna” Wieståla.

https://cybersport.pl/275810/trymbi-zagra-w-lec-rogue-potwierdza-dwie-roszady-kadrowe/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.