fot. ESL/Adam Łakomy

ESL Pro League stoi otworem. Wystarczy wygrać jeden mecz

W sumie dwadzieścia dwa mecze rozegrało Sprout, by znaleźć się w tym miejscu, w którym jest dziś. Przed zespołem Pawła „dychy” Dychy i Michała „snatchiego” Rudzkiego ostatnie już starcie – starcie decydujące, które przesądzi o tym, kto wygra ESEA Mountain Dew League i awansuje do ESL Pro League.

Dziś naprzeciwko dwójki Polaków i ich kolegów stanie Endpoint CeX. Z jednej strony mało to chyba spodziewał się, że podopieczni brytyjskiej organizacji dotrą tak daleko, tym bardziej że niedawno stracili na rzecz Teamu Envy Thomasa „Thomasa” Uttinga, z drugiej zaś trzeba pamiętać, że już w poprzedniej odsłonie rozgrywek radzili oni sobie bardzo dobrze, ostatecznie finiszując tuż za podium. Mimo to trudno uznać ich za jednoznacznych faworytów czwartkowej potyczki, tym bardziej że jeszcze w fazie zasadniczej musieli oni uznać wyższość Sprout. Wiele jednak zależeć będzie od postawy dychy i snatchiego, którzy w trakcie play-offów MDL-a nieco spuścili z tonu, podczas gdy jeszcze w fazie zasadniczej byli wyróżniającymi się postaciami drużyny.

CZYTAJ TEŻ:
Sprout puka do bram raju. Ekipa dychy i snatchiego w finale MDL-a

Równolegle kolejny bój w ramach Cyber.Bet Golden League toczyć będą Izako Boars, którzy przez poprzednią fazę zmagań przebrnęli z zaledwie jedną porażką na koncie. O ile jednak wtedy Dziki mogły sobie na nią pozwolić, tak teraz już tak przyjemnie nie jest, bo każda przegrana w play-offach oznaczać będzie eliminację. W takiej sytuacji znalazł się też najbliższy przeciwnik IB, czyli dowodzone przez dobrze znanego polskim kibicom Ricardo „foxa” Pacheco Vodafone Giants. Co ciekawe, Dziki Izaka zobaczymy też później w ramach ostatniej kolejki Polskiej Ligi Esportowej, gdzie podejmą niemające już szans na utrzymanie Liquid Biceps. Ponadto w PLE czeka nas też bezpośredni pojedynek Actiny PACT oraz Gamelaxy.

Lista najciekawszych czwartkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

26 listopada
15:00 Sprout vs Endpoint CeX BO3 transmisja
15:10 Izako Boars vs Vodafone Giants BO3 transmisja
18:00 Gamelaxy vs Actina PACT BO3 transmisja
21:00 Izako Boars vs Liquid Biceps BO3 transmisja
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Doublelift, Team Liquid, Worlds 2019

"Absolutny GOAT Ameryki Północnej". Społeczność LoL-a żegna Doublelifta

Wczoraj społeczność League of Legends obiegła zaskakująca informacja. Karierę profesjonalnego gracza zakończył wielokrotny mistrz Ameryki Północnej or...