Khan
fot. Riot Games/Michał Konkol

Khan nowym toplanerem DAMWON. Nuguri podpisze kontrakt z FPX?

Miniony sezon w League of Legends nie ułożył się po mysli zawodników FunPlus Phoenix. Chińska organizacja została przecież mistrzem świata w 2019 roku, lecz w tym nawet nie wystąpiła na Worlds. Od ponad tygodnia mamy za to otwarte okienko transferowe i pomimo ogromnej aktywności na zachodzie, to w Państwie Środka liczba transferów jest na razie znikoma. Bardzo możliwe, że niebawem się to zmieni, wszak do ostatniej niedzieli zespoły z LPL brały udział w turnieju NEST 2020. Zresztą, pierwsze znaki wzmożonej aktywności na rynku transferowym widać już teraz, wszak z FPX pożegnał się Kim „Khan” Dong-ha.

Koreańczyka możecie głównie kojarzyć z występów pod banderą SKT T1 z 2019. Khan był wtedy częścią składu, który został wyeliminowany przez G2 Esports z Mid-Season Invitational 2019 czy w półfinale Worlds 2019 w Madrycie. Po zakończonym wtedy sezonie dostał on ofertę od nowo ukoronowanych mistrzów świata, którą od razu przyjął. Ironicznie dokładnie taka sama sytuacja ma miejsce dziś, wszak 24-latek zmienia FunPlus Phoenix na DAMWON Gaming. Mistrzowie Korei angażują w swój skład także innego toplanera, Kima „Chasy’ego” Dong-hyeona.

Dodanie uzdolnionego toplanera w swoje szeregi wyraźnie sugeruje, że z nowymi mistrzami świata kontraktu nie przedłużył jeden gracz, Jang „Nuguri” Ha-gwon. 21-latkowi i Cho „BeryLowi” Geon-hee wygasły umowy w połowie listopada, jednakże wspierający podpisał już nową. Według azjatyckich mediów brak podpisu ze strony Nuguriego może oznaczać dwie opcje. Pierwszą z nich jest dłuższy urlop zdrowotny, wszak zmaga się on od jakiegoś czasu z problemami. Z opóźnieniem dołączył on przecież do bootcampu DAMWON w Szanghaju przed startem Worlds 2020. Drugą opcją jest za to wysoki kontrakt w LPL. Ponoć zespołem, który oferuje Nuguriemu najwięcej pieniędzy, jest wspomniane FunPlus Phoenix, które właśnie pożegnało się z Khanem.

Powyższą tezę zdaje się potwierdzać fakt, że T1 przedłużyło kontrakt z Kimem „Canną” Chang-dongiem i awansowało do głównego składu innego toplanera, Choia „Zeusa” Woo-je. Legendarna organizacja, która na swoim koncie posiada trzy Puchary Przywoływacza, miała być głównym zainteresowanym w sprawie ściągnięcia tegorocznego mistrza świata w swoje szeregi. Skoro jednak zaproponowała ona nowe warunki Cannie, można wnioskować, że negocjacje z Nugurim nie powiodły się i faktycznie zaczniemy go niedługo widywać w Chinach.

Tak prezentuje się obecnie skład DAMWON Gaming na przyszły sezon w League of Legends: 

Kim „Khan” Dong-ha
Kim „Chasy” Dong-hyeon
Kim „Canyon” Geon-bu
Heo „ShowMaker” Su
Jang „Ghost” Yong-jun
Cho „BeryL” Geon-hee

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mistrzowie Polski bez marginesu błędu. Illuminar w pogoni za play-offami DH Open

Za Illuminar Gaming już dwa mecze w ramach DreamHack Open Nomvember 2020. Nie wszystkie z nich jednak udało się wygrać, co oznacza, że mistrzowie Pols...