PGE Turów z mistrzostwem grupy profesjonalnej PLE

Poznaliśmy nowego czempiona grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. I cóż, zaskoczenia nie ma, bo po mistrzowski tytuł sięgnęła zdecydowanie najlepsza drużyna zakończonego wczoraj sezonu, czyli PGE Turów Zgorzelec.

Podopieczni klubu koszykarskiego z Dolnego Śląska już w fazie zasadniczej pokazali, że nie mają sobie równych. Przypomnijmy, że Karol „Enzo” Lasota i jego koledzy wygrali wówczas wszystkie swoje mecze, tracąc po drodze zaledwie dwie mapy. Jeżeli ktoś liczył jednak, że w play-offach ekipa ze Zgorzelca spuści z tonu, to musiał się srogo rozczarować. Ta bowiem w półfinale bez większych problemów pokonała 2:0 piratesports i tym samym jako pierwsza zapewniła sobie miejsce w spotkaniu finałowym.

W tym zgodnie z oczekiwaniami przyszło jej się zmierzyć z Pompa Teamem, ale w gruncie rzeczy była to dość jednostronna potyczka. Co prawda podczas obu rozegranych map to Pompa schodziła na przerwę z prowadzeniem, ale po zmianie stron roztrwaniała je, czego następstwem były dwie porażki 10:16 – zarówno na Nuke’u, jak i na Vertigo. I chociaż ostatecznie to PGE Turów został nowym mistrzem grupy profesjonalnej PLE, to warto w tym miejscu przypomnieć, że w barażach do grupy mistrzowskiej i tak zobaczymy obu finalistów.

Końcowa klasyfikacja grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej prezentuje się następujaco:

1. PGE Turów Zgorzelec 5 000 zł
2. Pompa Team 2 000 zł
3-4. M1 Gaming, piratesports 1 000 zł
5-6. Dr Pepper Team, Turbo Przygłupy 500 zł
7-8. CLEANTmix, Cyberwolves
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 23-29 listopada

Sprawdź, co przyniósł nam miniony tydzień! Poznaliśmy zwycięzców DreamHack Open November, staliśmy się świadkami roszad w North, ogłoszono mistrzostwa...