Rok nieubłaganie zbliża się ku końcowi, co oznacza, że już za chwilę przyjdzie pora na wszelkiego rodzaju podsumowania. Ale jeszcze nie teraz – przed nami przecież jeszcze kilka znaczących imprez CS:GO, w tym także ruszające dziś DreamHack Masters Winter 2020.

Turniej ten będzie kolejną okazją, by zobaczyć w akcji przedstawicieli ścisłej światowej czołówki Counter-Strike: Global Offensive. I to nie tylko tej z Europy, bo przecież wśród uczestników znajdziemy Team Liquid i FURIĘ Esports, które o miejsce w play-offach walczyć będą w grupie B. I wydaje się, że nie są w tej walce bez szans, aczkolwiek jeżeli uda im się awansować, to raczej z dolnej drabinki. Wszystko dlatego, że w tym samym zbiorze, co goście zza oceanu, znalazły się też Astralis i G2 Esports, czyli jedni z głównych faworytów całego turnieju. Z uwagą warto będzie śledzić też poczynania North, które dopiero co przeszło małą kadrową rewolucję i wymieniło dwóch graczy, oraz Nemigi Gaming. Ta ostatnia ekipa w ostatniej chwili zastąpiła Sprout Pawła "dychy" Dychy i Michała "snatchiego" Rudzkiego, nie miała więc zbyt wiele czasu na przygotowania, tym bardziej że dopiero co zakończyła swoją przygodę z DreamHack Open November.


Aktualne informacje o europejskiej dywizji DreamHack Masters Winter 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Kilka interesujących formacji trafiło też do grupy A. Przede wszystkim mamy tu na myśli Cloud9, które podczas zakończonego wczoraj BLAST Premier Showdown zaprezentowało nam już pierwsze przebłyski, ale nadal dalekie jest od formy godnej Kolosa. Nikt jednak nie twierdzi, że międzynarodowy skład nie zaprezentuje nam jej teraz – aczkolwiek już na starcie przyjdzie mu mierzyć się z mistrzami wspomnianego listopadowego DH Open z Gambit Esports. Pewną zagadką wydaje się natomiast forma coraz bardziej nieobliczalnych Heroic i FaZe Clanu. Obie ekipy mają za sobą rozczarowujący występ na zawodach Showdown od BLASTA, ale wcześniej zdarzało im się notować także całkiem przyzwoite występy. Biorąc więc pod uwagę o wiele mniej atrakcyjną obsadę zbioru A, sporym rozczarowaniem byłoby, gdyby któraś z tych drużyn finalnie znalazła się poza play-offami.

Harmonogram fazy grupowej DreamHack Masters Winter 2020 prezentuje się następująco:

30 listopada
13:00 Heroic vs c0ntact Gaming BO3
13:00 FaZe Clan vs Team Spirit BO3
16:30 Astralis vs GODSENT BO3
16:30 Team Liquid vs mousesports BO3
20:00 Complexity Gaming vs ENCE BO3
20:00 Cloud9 vs Gambit Esports BO3
1 grudnia
13:00 G2 Esports vs Nemiga Gaming BO3
13:00 FURIA Esports vs North BO3
16:30 dwa mecze 1. rundy drabinki przegranych grupy A BO3
20:00 dwa mecze 2. rundy drabinki wygranych grupy A BO3
2 grudnia
16:30 dwa mecze 1. rundy drabinki przegranych grupy B BO3
20:00 dwa mecze 2. rundy drabinki wygranych grupy B BO3
3 grudnia
16:30 dwa mecze 2. rundy drabinki przegranych grupy A BO3
20:00 dwa mecze 2. rundy drabinki przegranych grupy B BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Winter 2020 zapraszamy do naszej relacji.