Wykorzystano zdjęcia należące do: Złocieniec Game Festival/KowalskyPhotos, Pompa Team, Meet Point/Kamil Nowakowski

Transferowa karuzela nad Wisłą – listopad 2020

Rok nieubłaganie się kończy, a to oznacza, że kończą się także krajowe rozgrywki CS:GO. ESL Mistrzostwa Polski już za nami, Polska Liga Esportowa znajduje się na finiszu… Wielce prawdopodobne jest, że jeżeli zaczną się jakiekolwiek wzmożone ruchy kadrowe, to dopiero na przełomie 2020 i 2021 – w listopadzie natomiast nie działo się zbyt wiele. Ale nawet „niezbyt wiele” wystarczyło, by ponownie w naszym podsumowaniu dał o sobie znać stały bywalec, czyli Pompa Team, który od wielu miesięcy regularnie dostarcza nam transferowego contentu. Do drobnych przetasowań doszło też w szeregach AVEZ Esport i Liquid Biceps, aczkolwiek trudno uznać, by miniony miesiąc szczególnie nas rozpieścił.

AVEZ Esport

Obecny skład

Kamil „KEi” Pietkun
Kacper „Kylar” Walukiewicz
Piotr „nawrot” Nawrocki
Kuba „Markoś” Markowski
Kacper „Riczi Maszynka” Benc
                                                                                                         
Jędrzej „bogdan” Rokita (trener)

Przyszli

Odeszli

Kacper „Riczi Maszynka” Benc Gaminate

W połowie października na fanów AVEZ Esport spadł ogromny cios. To właśnie wtedy swoje odejście zapowiedział Paweł „byali” Bieliński, który wcześniej pomógł Ośmiornicom sięgnąć po wicemistrzostwo Polski, a także awansować do ESEA Mountain Dew League. – Skończył mi się kontrakt i postanowiłem nie podpisywać nowego, bo gra ostatnimi czasy się nie kleiła. […] Podejrzewam, że w naszej grze przez najbliższy miesiąc nic by się nie zmieniło, bo znowu jest milion meczów do rozegrania i zero czasu na treningi – pisał wówczas 26-latek. Długo nie było jednak jasne, kto go zastąpi, zaś w gronie potencjalnych kandydatów pojawił się m.in. Dawida „Pendzelek” Ryczko, który w pierwszej połowie roku wsparł AVEZ podczas Esport Tour Pro.

Ostatecznie jednak padło na kogoś zupełnie innego. Pod skrzydła Jędrzeja „bogdana” Rokity trafił bowiem Kacper „Riczi Maszynka” Benc, który dotychczas związany był z Teamem Gaminate i z ekipą tą dostał się nawet do play-offów ESL Mistrzostw Polski. – Treningi pokazały, że jeszcze wiele pracy przede mną, ale z meczu na mecz staram się poprawiać błędy i mam nadzieję, że spłacę kredyt zaufania, jakim obdarzyła mnie drużyna z nawiązką – zapewniał 23-latek. Niemniej, co pokazały ostatnie mecze, przed nim i jego nowymi kolegami jeszcze sporo pracy, ale czasu jest niewiele, bo już za chwilę faza pucharowa Polskiej Ligi Esportowej, a potem baraże o ESEA MDL.

Liquid Biceps

Obecny skład

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski
Marcin „Shatar” Lubowicki
Maciej „mYR” Żuk
Karol „REVxD” Zieliński
Rafał „sany” Pietrzak
                                                                                                         
Jakub „inwood” Salwa (trener)

Przyszli

Odeszli

Rafał „sany” Pietrzak Excellency Dawid „Zefir” Seifert

Bardzo brakowało mi tego dreszczyku emocji, więc powracam na scenę esportową! Zebrałem utalentowanych małolatów i pod szyldem Liquid Biceps zagramy w Polskiej Lidze Esportowej. Zobaczymy, co Papito jeszcze potrafi. Mam nadzieję, że niejednym utrzemy nosa. Dzięki Team Liquid za motywację! – pisał na początku października Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski. I trudno było się dziwić euforii weterana, który przecież powracał do regularnej rywalizacji po ponad rocznej przerwie i to od razu za sprawą autorskiego projektu. No, może nie do końca autorskiego, bo przy budowie ekipy wsparło go piratesports, nie zmienia to jednak faktu, że całość budziła spore zainteresowanie.

Chciałoby się rzec „zainteresowanie niewspółmierne do prezentowanego poziomu”, bo finalnie Liquid Biceps PLE nie zawojowało. Jarząbkowski i jego podopieczni zmagania w ramach grupy mistrzowskiej zakończyli na przedostatnim miejscu i nie pomógł nawet angaż doświadczonego Rafała „sanego” Pietrzaka, który ma za sobą przeszłość m.in. w Venatores, Illuminar Gaming i AVEZ Esport, a jeszcze do niedawna reprezentował międzynarodowy skład Teamu Excellency. I, jak zostało wspomniane, zbawieniem zespołu się nie okazał, aczkolwiek jeszcze przed końcem fazy zasadniczej zdążył zaliczyć kilka niezłych występów. Pytanie tylko, co dalej z projektem spod znaku bicepsa?

Pompa Team

Obecny skład

Denis „Grashog” Hristov
Bartek „bnox” Niebisz
Sebastian „fr3nd” Kuśmierz
Mikołaj „Miki” Szemraj
Konrad „koyot” Hadała

Przyszli

Odeszli

Denis „Grashog” Hristov Gaminate Mariusz „SKRZYNKA” Jarząb Pompa (rezerwowy)
Bartek „bnox” Niebisz Gaminate Dawid „LAYNER” Falczyński Pompa (rezerwowy)
Sebastian „fr3nd” Kuśmierz Gaminate Rafał „iso” Tync Pompa (rezerwowy)
Mikołaj „Miki” Szemraj Gaminate Olaf „olfii” Tyszkiewicz Pompa (rezerwowy)
Konrad „koyot” Hadała Maciej „Burito” Jędrzejewski Pompa (rezerwowy)

Perypetie Pompa Teamu na scenie Counter-Strike’a na pewno byłyby materiałem na ciekawy film. Chyba przez żadną inną polską organizację w ostatnich latach nie przewinęło się tylu zawodników – jedni byli dłużej, inni krócej, ale wszyscy oni koniec końców z Pompy odchodzili. Albo byli wyrzucani. I chociaż nie zawsze były to ruchy zrozumiałe, tak trudno być zdziwionym takim obrotem spraw w przypadku ostatniej ekipy PT, która przecież kompletnie zawiodła podczas ESL Mistrzostw Polski, a potem nie zachwyciła również przy okazji Polskiej Ligi Esportowej. I chociaż cała piątka, która dotychczas przywdziewała charakterystyczne żółto-czarne barwy, formalnie pozostaje związana z formacją, to w praktyce znaleziono już dla niej zastępstwo.

Tym okazali się dotychczasowi reprezentanci Teamu Gaminate, którzy w przeciwieństwie do swoich poprzedników podczas ESL MP trzymali się nieźle i awansowali nawet do fazy pucharowej. Pompy do angażu zespołu nie zniechęcił nawet fakt, że chwilę wcześniej szeregi nowych podopiecznych organizacji na rzecz AVEZ opuścił Kacper „Riczi Maszynka” Benc – w jego miejsce zatrudniono bowiem Konrada „koyota” Hadałę, który podobnie jak Mikołaj „Miki” Szemraj współpracował już w PT w przeszłości. Co ciekawe, na pierwszy sukces drużyny nie trzeba było długo czekać, bo w miniony weekend została ona wicemistrzem grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu „Transferowa karuzela nad Wisłą” znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ANGE1 i Johnta znowu razem. Ukrainiec trenerem składu VALORANTA w FunPlus Phoenix

Na dwa dni przed startem europejskiego VALORANT First Strike włodarze FunPlus Phoenix znaleźli wreszcie odpowiednią osobę do pełnienia funkcji trenera...