STS
Virtus.pro
fot. DreamHack/Alex Maxwell

Obrońcy tytułu za mocni. Zespół MICHA i kubena odpada z Flashpointa

Niestety niespodzianki nie było – Team Envy zakończył już swoją przygodę z play-offami drugiego sezonu Flashpointa. Ekipa, której trenerem jest Jakub „kuben” Gurczyński, a w której występuje Michał „MICHU” Müller, w pierwszej rundzie drabinki przegranych okazała się bowiem słabsza od obrońców mistrzowskiego tytułu z MAD Lions.

Team Envy 0:2 MAD Lions
Mirage 11:16 Overpass 7:16  Nuke 

Nie da się ukryć, że Envy zanotowało piorunujące wejście na własną mapę. Międzynarodowy skład mimo konieczności gry w ataku zgarnął aż cztery pierwsze rundy, zyskując przy tym także pewną przewagę finansową. Szybko jednak okazało się, że nie miała ona większego znaczenia, bo w rundzie numer pięć MAD Lions w końcu doszło do głosu i zaczęło odrabiać straty. Co prawda MICHU i spółka jeszcze okazjonalnie odpowiadali, ale nie udało im się utrzymać korzystnego rezultatu i na przerwę schodzili z wynikiem 7:8. Różnica jednego oczka utrzymała się także w początkowych minutach drugiej połowy, ale im było później, tym bardziej Envy opadało z sił. Całkowicie straciło je w momencie, gdy tablica wskazywała 10:11 – potem punktowały już głównie Lwy, zaś podopieczni kubena powiększyli swój dorobek jeszcze tylko o jedno oczko, zdobyte bardziej z powodu niefrasobliwości rywali, a nie dzięki jakiejś wybitnej grze. W efekcie zespół dwóch Polaków poległ 11:16 i musiał szukać nadziei na uniknięcie eliminacji na mapie przeciwników.


Aktualne informacje o Flashpoint Season 2 znajdziesz w naszej relacji:


Ową mapą był Overpass, na którym rozpędzeni Duńczycy kontynuowali swój triumfalny marsz. Ale tylko do czasu, bo m.in. dzięki świetnej grze Buğri „Calyxa” Arkina Envy znalazło wreszcie skuteczny sposób na zatrzymanie oponentów, którzy nagle stali się bezsilni. Dzięki temu międzynarodowy skład mógł zacząć realnie myśleć o skróceniu dystansu i w rundzie numer 12 dopiął swego, wyrównując stan potyczki na 6:6. Niestety był to ostatni moment, gdy naprawdę można było mieć nadzieję, że drużyna dwóch Polaków jeszcze we wtorkowym spotkaniu namiesza. Wszystko dlatego, że kolejnych minutach dominacja MAD Lions stawała się coraz bardziej znacząca. Piątka ze Skandynawii jeszcze przed zmianą stron ponownie wysunęła się na trzypunktowe prowadzenie, a następnie mimo przegranej pistoletówki nadal parła przed siebie i już po chwili mogła wznieść ręce w geście triumfu, ustalając wynik potyczki na 16:7 i całego meczu na 2:0.

Wszystkie mecze turnieju wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GametoonPolska na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 2 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Patch 10.25 jedną z największych aktualizacji w historii LoL-a? Riot zdradza kolejne szczegóły

Wczoraj Mark Yetter poinformował nas o ogólnej liście zmian, które wejdą na oficjalne serwery League of Legends wraz z patchem 10.25. Dzisiaj na jego...