fot. Riot Games

KeSPA Cup 2020 po części turniejem offline! Znamy format i uczestników

Co roku okres zimowy w League of Legends zazwyczaj stoi pod znakiem przerwy od rozgrywek, transferów i po prostu odpoczynku dla graczy. Na scenie istnieje jednak kilka wyjątkowych turniejów, które w tym czasie stwarzają dla zawodników grunt dla dodatkowej rywalizacji. Jednym z nich jest KeSPA Cup, który co roku odbywa się w grudniu. Nie inaczej jest tym razem, wszak wszelkie szczegóły na temat tegorocznej edycji zmagań zostały dzisiaj ujawnione.

W turnieju, tak jak zresztą w zeszłorocznej edycji, udział weźmie dziesięciu uczestników najbliższego sezonu League of Legends Champions Korea. Tym razem nie zobaczymy natomiast żadnych formacji z Challenger Korea czy innych koreańskich rozgrywek. Jak co roku, KeSPA Cup będzie pierwszą możliwością testowania nowych składów organizacji, a warto przypomnieć, że kilka z nich jest na chwilę obecną niekompletnych. Włodarze nie muszą się jednak za bardzo śpieszyć, wszak start turnieju zaplanowany jest na 21 grudnia. Faza grupowa potrwa do 24 grudnia, a przez kolejne trzy dni odbędą się ćwierćfinały i półfinały. Sam finał będzie miał miejsce 2 stycznia.

Jeżeli chodzi o format rozgrywek, odrobinę różni się on od poprzednich edycji ze względu na mniejszą liczbę uczestników. Dziesięć drużyn zostanie podzielonych po równo na dwie grupy. Po zakończeniu rywalizacji w zbiorach ich liderzy zakwalifikują się bezpośrednio do półfinałów, a formacje z drugiej i trzeciej lokaty przejdą do ćwierćfinałów. Warto zaznaczyć, że jedynie pierwszy etap rozgrywek zostanie rozegrany online. Sama faza pucharowa odbędzie się za to w mieście Ulsan. Na razie nie wiadomo jednak, czy na miejscu pojawi się także publiczność, jak i również nieznane są szczegóły co do angielskojęzycznej transmisji.

Tak prezentuje się pełna lista uczestników KeSPA Cup 2020:

T1 DAMWON Gaming Gen.G HyFresh Blade
KT Rolster DRX Hanwha Life Team Dynamics
SANDBOX Gaming Afreeca Freecs
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FURIA i Evil Geniuses z awansem na IEM Katowice 2021

Znamy już dwóch pierwszych uczestników Intel Extreme Masters Katowice 2021. Na początku przyszłego roku w stolicy Górnego Śląska zaprezentują się nam...