fot. Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool

Ruszają finały dywizji mistrzowskiej PLE, dziś mecze m.in. Wisły All in! i HONORIS

Od kilku dni wiemy, że nowym mistrzem grupy profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej jest PGE Turów Zgorzelec. Niemniej to była dopiero przystawka – daniem głównym jest bowiem dywizja mistrzowska, która dziś powraca do gry w ramach turnieju finałowego.

Ten rozpocznie się od ćwierćfinałów, w których naprzeciwko siebie staną m.in. Izako Boars oraz Wisła All in! Games Kraków. Oba zespoły raczej bez większego entuzjazmu będą wspominać swoją przygodę z fazą zasadniczą, bo zakończyły ją z przeciętnym bilansem. Ba, Biała Gwiazda, czyli obecny wicemistrz Polski, wygrała zaledwie trzy pojedynki, ponosząc przy tym aż cztery porażki. Dziś jednak to wszystko nie będzie mieć znaczenia, tym bardziej że wspomniane ekipy postawiły ostatnio na nieco inne meczowe obciążenie. Wiślacy ostatni tydzień poświęcili na regenerację po wyczerpującym okresie, Dziki natomiast walczyły w Cyber.Bet Golden League i Nine to Five.

CZYTAJ TEŻ:
Znamy grupowych rywali Illuminar podczas European Development Championship

Trzy godziny później odbędzie się drugi zaplanowany na dziś mecz o dość ciekawym podtekście. W normalnych okolicznościach przecież murowanym faworytem potyczki byłoby AVEZ Esport, które na finiszu poprzedniego etapu otarło się o bezpośredni awans do półfinału. Z kolei zespół Filipa „NEO” Kubskiego i Wiktora „TaZa” Wojtasa, HONORIS, do ostatniej chwili musiał drżeć o utrzymanie i finalnie zajął ostatnią bezpieczną lokatę. Jednakże podczas poprzedniego spotkania obu tych zespołów, jeszcze w fazie zasadniczej, to NEO i spółka nieoczekiwanie byli górą i to wynikiem 2:0! Pytanie tylko, czy dziś, ponad miesiąc później, będą w stanie powtórzyć ten wyczyn?

Lista dzisiejszych meczów CS:GO w PLE prezentuje się następująco:

4 grudnia
18:00 Izako Boars vs Wisła All in! BO3 transmisja
21:00 AVEZ Esport vs HONORIS BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gracze prosili, gracze dostali. Valve wprowadziło do CS:GO możliwość "pingowania"

Wieczorny zasyp nowości być może nie zaskoczył wszystkich tak, jak co roku zima zaskakuje drogowców, ale był miłą niespodzianką w stylu "o, to już dzi...