fot. ESL

Bez niespodzianek – mouz i Astralis spotkają się w finale europejskiej edycji DH Winter

Sobotnie popołudnie przebiega pod znakiem kilku turniejów na zarówno polskiej, jak i międzynarodowej scenie CS:GO. Jednym z najciekawszych wydarzeń były bez wątpienia półfinały europejskiej odsłony DreamHacka Winter 2020. Te były jednak skrajnie różne – zaczęliśmy wszak z górnej półki, obserwując zacięte spotkanie GODSENT z mousesports, a skończyliśmy na jednostronnym starciu FURII Esports z Astralis.

Niespodzianek jednak nie było, bowiem w obu wymienionych starciach triumfowali faworyci. Niemniej wcale niekoniecznie musiało tak być w przypadku pierwszego z dzisiejszych pojedynków, ponieważ otwierający cios zadało GODSENT. Niżej notowana piątka odesłała już przecież silniejsze ekipy do domu, choćby wicelidera rankingu HLTV w postaci Heroic, więc wygrana na Nuke’u była zdecydowanym sygnałem ostrzegawczym dla mouz. Popularne Myszy zachowały jednak zimną krew i w takich samych rozmiarach co rywale zwyciężyli na drugiej lokacji, którą był Mirage. Wszystko rozstrzygnęło się więc na Inferno, a tam Robin „ropz” Kool i kompani podnieśli się mimo przegranych pierwszych siedmiu rund rywalizacji. Ci wyszli nawet na minimalne prowadzenie przed przerwą, a później byli bardzo skuteczni w ataku i finalnie odnieśli triumf 16:10, pieczętując swój udział w finale zawodów.

Prawdopodobnie największe emocje w trakcie drugiego półfinału wywołała nie jakaś spektakularna akcja na serwerze, ale decyzja Astralis o zmianie jednego z graczy pomiędzy mapami. Po zdecydowanym triumfie na Overpassie pierwszą od kilku miesięcy szansę na występ w oficjalnym spotkaniu otrzymał bowiem Lucas „Bubzkji” Andersen, który zmienił Andreasa „Xyp9xa” Højsletha. Rotacja ta bez wątpienia nie zaszkodziła duńskiej formacji, bo ta i tak bez większego trudu rozprawiła się z przebywającą na Starym Kontynencie ekipą z Brazylii. Na obu mapach drużyna ze Skandynawii straciła bowiem tylko 13 punktów.

Komplet sobotnich wyników:

5 grudnia

Półfinał

13:00 GODSENT 1:2 mousesports Nuke 16:13
Mirage 13:16
Inferno 10:16
16:30 FURIA Esports 0:2 Astralis Overpass 7:16
Nuke 6:16

Wielki finał już jutro o 16:00. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHacka Masters Winter 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

8-letni gracz Fortnite'a z profesjonalną umową. 33 tysiące dolarów za podpis!

W sporcie tradycyjnym angażowanie młodych zawodników, by ci doskonalili się pod okiem profesjonalnych trenerów, jest już na dobrą sprawę normą. W espo...