fot. Maciej Kołek

Bilans daleki od zadowalającego. Z polskich drużyn CS:GO dziś tylko Illuminar ze zwycięstwem

Ten dzień dla fanów polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive z pewnością nie zaczął się dobrze. Na całe szczęście nie kończy się totalną katastrofą, o co postarało się Illuminar Gaming. Zespół Janusza „snaxa” Pogorzelskiego pokonał Lyngby Vikings w barażach o awans do ESEA Mountain Dew League, dzięki czemu zachował margines błędu i jest krok bliżej do powrotu do czołowych rozgrywek organizowanych przez ESEA.

Nie było to jednak tak łatwe zadanie, bo do rozstrzygnięcia potrzeba było pełnej serii BO3. Mało tego, pierwsza mapa, choć ostatecznie wygrana przez Illuminar, trzymała w napięciu do ostatnich minut. Ostatnie słowo należało jednak do ESL Mistrzów Polski, którzy Mirage’a wygrali 16:14. Dust2 już tak udany nie był – po pierwszej połowie iHG traciło do rywali aż dziewięć oczek i choć walczyło o odrobienie strat, musiało pogodzić się z porażką, a następnie szybko otrząsnąć się i dać z siebie sto procent na Vertigo. I faktycznie dało, zwłaszcza w drugiej połowie, którą wygrało 8:2. A ponieważ przed zamianą stron snax i spółka prowadzili jednym punktem, więcej rund wygrać już nie musieli.

CZYTAJ TEŻ:
Tąpnięcie w AVEZ! Trzech graczy i trener opuszczają organizację

I choć możemy iść spać we względnie dobrych nastrojach, to pozostałe polskie drużyny nie dały tylu powodów do radości, co Illuminar. Jako pierwszy porażkę poniósł Actina PACT, który nie dał rady Cloud9 w ćwierćfinale Nine to Five 7 i tym samym pożegnał się z szansami na mistrzostwo. Goryczy porażki zaznały też zawodniczki Arcane Wave, których starcie z XSET zainaugurowało tę edycję DreamHack Showdown. Porażka 0:2 oznacza, że o utrzymanie w zawodach Polki będą musiały powalczyć z Project C, ale przynajmniej wciąż mają jakiekolwiek szanse na sukces. Tych nie ma natomiast Izako Boars w UFCA Grand League Cup – Dziki przegrały zarówno z WEnemy, jak i FATE Esports, co oznacza, że ich przygoda w tym turnieju zakończyła się w fazie grupowej.

Wyniki najciekawszych dzisiejszych meczów z udziałem polskich drużyn CS:GO:

15 grudnia
09:00 Actina PACT 1:2 Cloud9 BO3
13:00 Izako Boars 0:2 Worst Enemy BO3
16:00 Izako Boars 1:2 FATE Esports BO3
17:00 Arcane Wave 0:2 XSET BO3
20:00 Illuminar Gaming 2:1 Lyngby Vikings BO3
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jankos: Po pierwszych scrimach czuję, że komunikacja w zespole jest naprawdę dobra

Podczas przerwy międzysezonowej na scenie League of Legends jak zwykle doszło do ogromnej liczby roszad pomiędzy drużynami, ale niektóre rzeczy pozost...