fot. ESL/Adam Łakomy

Illuminar o krok od powrotu do ESEA MDL

Być albo nie być! Dziś przed Illuminar Gaming ostatni mecz w ramach baraży o ESEA Mountain Dew League – to właśnie on przesądzi o tym, czy mistrzowie Polski po krótkiej przerwie powrócą na drugi poziom rozrywkowy, czy też międzynarodowe zmagania ligowe znowu ich ominą.

Illuminar Gaming vs Team Singularity
16:00 (BO3)

Polacy są jednak wyraźnie zdeterminowani, by tym razem znaleźć się na ligowej karuzeli. Najlepiej niech świadczy o tym fakt, że ostatnie dwa swoje spotkania w ramach turnieju barażowego wygrali oni nie tracąc przy tym nawet mapy! W tym czasie ich wyższość musiały uznać Budapest Five i Nordavind DNB, które nie potrafiły przeciwstawić się m.in. świetne dysponowanemu Pawłowi „reatzowi” Jańczakowi. Niemniej iHG w sobotę nie może polegać tylko na 25-latku – na pokładzie potrzebne są wszystkie ręce.

A to dlatego, że ostatnią przeszkodą na drodze rodzimej formacji będzie Team Singularity. Duńczycy w przeciwieństwie do iHG byli obecni w minionym sezonie MDL-a, ale poradzili sobie w nim raczej przeciętnie. Zaledwie 6 zwycięstw w 17 meczach to nie był bilans przynoszący chlubę. Jakby tego było mało, wczoraj zespół z Europy Północnej doznał bolesnej porażki z Winstrike Teamem, przegrywając 0:2 po dwóch wyrównanych mapach. Pytanie, czy po czymś takim morale duńskiej piątki siądzie, czy też będzie ona jeszcze bardziej zmotywowana?


Mecz pomiędzy Illuminar Gaming a Teamem Singularity obejrzeć będzie można pod tym adresem. Jego zwycięzca zapewni sobie awans do 36. sezonu ESEA Mountain Dew League, który rusza w połowie stycznia, a w którym zobaczymy m.in. Actinę PACT oraz Wisłę All in! Games Kraków.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Liquid

IEM Global Challenge wchodzi w decydującą fazę – dziś półfinały

Dzień po zakończeniu fazy grupowej ruszają play-offy Intel Extreme Masters Global Challenge 2020. O mistrzowski tytuł oraz czek o wartości 200 tysięcy...