fot. Maciej Kołek

MDL stoi otworem! Illuminar znowu na zapleczu ESL Pro League

Po krótkiej przerwie Illuminar Gaming powróciło do ESEA Mountain Dew League. Mistrzowie Polski przebrnęli przez turniej barażowy, który dziś zakończyli zwycięstwem nad Teamem Singulairty, przypieczętowując tym samym swój awans na zaplecze ESL Pro League.

Illuminar Gaming 2:0 Team Singularity
Mirage 16:7 Overpass 16:14  Vertigo 

Sobotni mecz rozpoczął się na Mirage’u, który był wyborem Polaków i od początku było jasne, dlaczego zdecydowali się oni właśnie na tę mapę. Illuminar radziło sobie bowiem fantastycznie i mimo gry w ataku szybko stało się stroną dominującą. W pewnym momencie rodzimy skład prowadził już nawet 7:0 i chociaż potem pozwolił sobie na fragment nieco słabszej gry, to niewiele to zmieniło. Singularity bowiem dołożyło do swojego dorobku zaledwie trzy oczka, po czym znowu zostało zepchnięte na margines, w efekcie czego na przerwę Duńczycy schodzili z aż dziewięciopunktową stratą. Co prawda w drugiej połowie pojawiły się nadzieje na jej odrobienie, bo zespół z Europy Północnej zgarnął nie tylko pistoletówkę, ale i dwie następujące po niej rundy – niemniej to byłoby na dobrą sprawę tyle. Po chwili Polacy zręcznie powrócili na zwycięską ścieżkę i nie zeszli z niej już do końca, triumfując finalnie 16:7.

O wiele bardziej zacięty przebieg miała druga mapa, Overpass. Świadome swojego nie najlepszego położenia Singularity tym razem nie pozwoliło iHG zbudować przewagi i zamiast tego cały czas dotrzymywało polskim graczom kroku. A to nie była dobra informacja, bo przecież duńska formacja pierwszą połowę spędziła po teoretycznie trudniejszej stronie, a mimo tuż przed przerwą straciła do rywali zaledwie jeden punkt. Co gorsza, po przejściu do obrony TS zyskało nowe siły i wysunęło się na prowadzenie, które nie było jednak zbyt okazałe. W efekcie jeszcze w 28. rundzie oba zespoły miały na swoim koncie dokładnie tyle samo oczek, zaś wynik nadal pozostawał sprawą otwartą. I to właśnie wtedy dało o sobie znać doświadczenie Illuminar, które zręcznie wyprowadziło dwa celne ciosy i rzutem na taśmę przypieczętowało swoje zwycięstwo 16:14, wygrywając tym samym cały mecz 2:0.

Na ten moment lista uczestników MDL-a prezentuje się następująco:

Actina PACT ALTERNATE aTTaX bet7 sAw FATE Esports
forZe Galaxy Racer GamerLegion HellRaisers
Illuminar Gaming Nemiga Gaming Nexus Gaming Sangal Esports
ex-Team Secret Sprout Winstrike Team Wisła All in!

36. sezon ESEA Mountain Dew League, w którym wezmą udział Actina PACT, Illuminar Gaming i Wisła All in! Games Kraków, rozpocznie się w połowie stycznia. Będą to jednak rozgrywki przejściowe i w ich trakcie nie będzie możliwe wywalczenie awansu do ESL Pro League.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przeciętny rok drużyn z LEC. Dlaczego przedstawiciele Europy zawiedli na Worlds 2020?

Półfinał i ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Brzmi nieźle, prawda? Niby tak, jednakże w ostatnich latach Europa przyzwyczaiła nas do lepszych występów na...